Podstawowe Szkolenie rowerowe w Krakowie (I stopień)

Dla Kogo? 🙋‍♀️🙋‍♂️

Umiejętności Techniczne: Podstawowe 🚵

 Kondycja: Brak wymogów 💪

Zasoby czasowe: Około 4 godziny ⏰

Szkolenie podstawowe pierwszego stopnia to idealna opcja dla rowerzystów rozpoczynających swoją przygodę z jazdą grawitacyjną i bardziej doświadczonych riderów, którzy chcą pracować nad dalszym rozwojem. Ćwiczenia, przez które wspólnie przejdziemy w trakcie zajęć są praktykowane przez zawodników trenujących na najwyższym poziomie. Jak wiadomo, bez solidnych podstaw, nie ma mowy o stabilnej i bezpiecznej jeździe, więc niezależnie od poziomu, na naszym szkoleniu każdy znajdzie coś dla siebie! Wybierz to szkolenie jeśli: 

 • rozpoczynasz swoją przygodę z kolarstwem
 • chcesz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • chcesz nauczyć się wykorzystywać potencjał swojego roweru
 • chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać proste trasy rowerowe
 • chcesz ograniczyć złe nawyki, które nabrałeś(aś) w pierwszych miesiącach nauki
 • nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz

Zapisz się! 📝


Jak wygląda szkolenie? 🧑‍🏫

1. Teoria: Krótkie wprowadzenie 🧑‍🏫

2. Ćwiczenia: Na „torze przeszkód” 🏋‍

3. Praktyka: Jazda po trasach 🚵‍

Szczegóły 🏆

Nasze szkolenia to coś więcej niż suchy trening. Na cenę składają się między innymi:

 • 4 godziny szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników) 
 • ocena stanu technicznego oraz wspólne ustawienie roweru z instruktorem 
 • zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa (dostarczane w ciągu 24 godzin od szkolenia) 
 • drobny upominek – limitowany bidon Specialized x MTBAcademy 

Szkolenia podstawowe odbywają się w 4-godzinnych blokach. W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Podczas szkolenia podstawowego I stopnia skupimy się głównie na nabieraniu pewności podczas jazdy w terenie. Duży nacisk będziemy kładli na to by koła nie traciły kontaktu z podłożem podczas pokonywania przeszkód. Na zajęciach opanujesz wszystkie podstawowe techniki, które umożliwią Ci dalszy rozwój i pomogą czerpać jeszcze więcej frajdy z jazdy! 

Ramowy harmonogram – czego nauczysz się na szkoleniu 📋

TEORIA:

 • Zebranie organizacyjne przed szkoleniem – godzina 9:30  
 • Start szkolenia i wyjazd na trasy – godzina 10:00 
 • Rozgrzewka (na placu) 
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – wykład: jak pakować plecak, jak ubrać się na rower. 
 • Nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 • Ustawienia roweru – klamki hamulcowe, siodełko, ciśnienie w oponach.

PRAKTYKA

 • Ustalenie i korygowanie prawidłowej postawy podczas jazdy na rowerowym torze przeszkód.
 • Ćwiczenia nisko wysoko – pozycja atakująca
 • Prawidłowe skręcanie i hamowanie.
 • Podstawy wykonywania skrętów na równym podłożu podczas pokonywania rozstawionego slalomu.
 • Tłumienie nierówności – kompensacja
 • Przejazd na trasy i szlifowanie poznanych technik w praktyce 
 • Zakończenie szkolenia – około godziny 14:00 

 Lokalizacja/Trasy Las Wolski w Krakowie ‍🌲🌳🌲🌳

Trasy: Łatwe, Flow 🟢 🔵

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to pojedyncze korzenie, niewielkie progi, trawersy ! 

Przed zajęciami spotykamy się pod hotelem wolskim: Samo szkolenie przeprowadzimy w głębi lasku wolskiego.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na rowerowym torze przeszkód, ułożonym na szutrowej drodze. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy. 

Drugim etapem szkolenia będzie szlifowanie nabytych umiejętności na trasie. W zależności od poziomu prezentowanego przez grupę, większość (cały) czasu spędzimy na trasie „Kici-kici” lub „Petardzie”. 

Po zakończonym szkoleniu wrócimy dojedziemy wspólnie do lokalizacji startowej, wręczymy uczestnikom drobne upominki i podsumujemy wspólne szkolenie.

Zasady i Bezpieczeństwo 😷

WYTYCZNE COVIDOWE

Nasze zajęcia przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi GIS. W trakcie treningu nie musisz mieć na twarzy maseczki, ale jeśli czujesz potrzebę by ją założyć, nikt nie będzie miał z tym problemów. Przy wszystkich ćwiczeniach zachowujemy bezpieczne odległości, a w przypadku złego samopoczucia, odradzamy kursantom udział w zajęciach. 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

 

Poradniki (newsy)

Jeśli ciekawi cię na czym, gdzie i dlaczego jeździmy, to koniecznie sprawdź sekcję „Newsy”. Opisujemy w niej sprzęt, który mamy przyjemność testować, zdajemy relację z naszych zagranicznych wyjazdów i opisujemy miejscówki, które uda nam się odwiedzić. Na naszej stronie pojawiają się też teksty poradnikowe, w których omawiamy wybrane ćwiczenia i podpowiadamy jak zrobić progres na rowerze. Jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie i regularnie odwiedzaj naszą stronę! 

Poradnik: Jak spakować plecak na rower – 10 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Wyobraź sobie sytuację: jesteś na najbardziej kozackiej miejscówce, na jakiej kiedykolwiek byłeś. Jeździ ci się wyśmienicie, a żadna hopa nie jest Ci straszna. Mija kolejna godzina, a ty postanawiasz pójść coś przekąsić w schronisku do którego właśnie dotarłeś. Najedzony wracasz na trasy i na pierwszym zakręcie okazuje się, że łapiesz flaka. Sięgasz do swojego plecaka, [...]

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy!

Od kilku tygodni szykowaliśmy się na ponowne otwarcie zapisów do naszego klubu i w końcu ruszamy! Na ten rok (tak, będziemy trenować przez 12 miesięcy) przygotowaliśmy zupełnie nowy harmonogram, wydłużone treningi i całą masę dodatkowych atrakcji. Nabór do wszystkich grup w Krakowie i Zakopanem jest już otwarty, a limit miejsc jest ograniczony. Rejestrujcie się na [...]

Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Kim jesteśmy? Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy. Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów [...]