Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Szkolenie enduro

Kim jesteśmy?

Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy.

Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, w oparciu o własną metodykę i samodzielnie opracowane ćwiczenia. W naszej ekipie, mamy kilku zawodników, którzy mogą się pochwalić złotymi medalami Mistrzostw Polski, profesjonalnych budowniczych tras rowerowych, dwukołowych podróżników i zajawkowiczów.

Krótka (bardzo) historia Specialized MTBAcademy

Jak się to wszystko zaczęło? 

To był szalony pomysł, który po prostu musiał wypalić. Wszystko zaczęło się od kilku obozów rowerowych organizowanych przez ziomków, dla ziomków, które z czasem przerodziły się w profesjonalne szkolenia, zagraniczne  wyprawy i działający przez 12 miesięcy w roku klub rowerowy. 

Zaczynaliśmy testując nasze ćwiczenia na sobie. Z czasem, gdy nabraliśmy doświadczenia opracowaliśmy autorską metodykę, która rozwijamy z sezonu na sezon. Na naszych szkoleniach i wyjazdach od zawsze staramy się Wam przekazać naszą rowerową zajawkę w możliwie atrakcyjnej pigułce. Nie sprzedajemy szkoleń, od kilkunastu lat wspólnie z wami tworzymy niezwykłe wspomnienia. 

Gdzie obecnie jesteśmy? 

Specialized MTBAcademy to ekipa rowerowych pasjonatów. Jesteśmy zgraną paczką kumpli, którzy razem jeżdżą na rowerach i tworzą największą w Polsce, w pełni profesjonalną rowerową akademię.

Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy rozpoznawalni w całej Polsce. Nasze metody dydaktyczne zostały opracowane przez najlepszych polskich riderów. Są wśród nas profesjonalni budowniczy tras rowerowych, doświadczeni instruktorzy narciarstwa i snowboardu, podróżnicy, zawodnicy, innymi słowy – rowerowi poszukiwacze przygód. 

Cały czas jesteśmy blisko środowiska rowerowego, a za pomocą naszych działań staramy się kształtować je w odpowiedzialny sposób. Łączymy kilkanaście lat doświadczenia starych wyjadaczy z nowym, kreatywnym spojrzeniem młodych zawodników. Jesteśmy autentyczni i prawdziwi. 

Jesteśmy Specialized MTBAcademy 

Przygoda z ekipą Specialized MTBAcademy

Nasza akademia NIE jest maszynką do zarabiania pieniędzy. Dzięki Specialized MTBAcademy możemy robić to co kochamy i zarażać aktywne osoby naszą niezwykłą zajawką. Zobacz co możemy razem zrobić!

Nasze szkolenia prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku w naszych zajęciach udział bierze kilkuset rowerzystów i rowerzystek z całej Polski. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programu, który bazuje na indywidualnym podejściu i pracy w niewielkich grupach. Takie podejście sprawia, że szkolenia są bardzo efektywne, a wypracowany przez uczestników progres jest widoczny gołym okiem.

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Niezależnie od tego gdzie z nami pojedziesz, możemy Ci zagwarantować, że nie ma opcji, że będziesz się nudzić. Nasze wyprawy i wyjazdy zawsze są wyjątkowe. Za cel obieramy sobie najbardziej egzotyczne miejscówki, w których można jeździć na rowerach. Latamy do Maroko, Nepalu, Gruzji, a w przyszłości planujemy również odblokowanie kolejnych niezwykłych spotów. Wypady do europejskich bikeparków zawsze organizujemy z konkretnym przytupem. Zwiedzamy różne miejscówki, objeżdżamy najbardziej kozackie trasy, zwiedzamy epickie lokalizacje. Nie żebyśmy naciskali, ale pamiętaj – przygoda nie będzie czekać!

Instruktorzy

Poznaj nas lepiej – dowiedz się z kim jeździsz na zajęciach!

Krystian Basiaga

Instruktor

Szymon Syrzistie

Instruktor & Założyciel

Szymon Tasz

Instruktor

Tomasz Kostoł

Kierownik wypraw & Instruktor

Mateusz Stoch

Instruktor

Maciej Jodko

Instruktor

Łukasz Madej

Instruktor

Sebastian Wnęk

Instruktor

Poradniki (newsy)

Jeśli ciekawi cię na czym, gdzie i dlaczego jeździmy, to koniecznie sprawdź sekcję „Newsy”. Opisujemy w niej sprzęt, który mamy przyjemność testować, zdajemy relację z naszych zagranicznych wyjazdów i opisujemy miejscówki, które uda nam się odwiedzić. Na naszej stronie pojawiają się też teksty poradnikowe, w których omawiamy wybrane ćwiczenia i podpowiadamy jak zrobić progres na rowerze. Jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie i regularnie odwiedzaj naszą stronę! 

Poradnik: Jak spakować plecak na rower – 10 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Wyobraź sobie sytuację: jesteś na najbardziej kozackiej miejscówce, na jakiej kiedykolwiek byłeś. Jeździ ci się wyśmienicie, a żadna hopa nie jest Ci straszna. Mija kolejna godzina, a ty postanawiasz pójść coś przekąsić w schronisku do którego właśnie dotarłeś. Najedzony wracasz na trasy i na pierwszym zakręcie okazuje się, że łapiesz flaka. Sięgasz do swojego plecaka, [...]

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy!

Od kilku tygodni szykowaliśmy się na ponowne otwarcie zapisów do naszego klubu i w końcu ruszamy! Na ten rok (tak, będziemy trenować przez 12 miesięcy) przygotowaliśmy zupełnie nowy harmonogram, wydłużone treningi i całą masę dodatkowych atrakcji. Nabór do wszystkich grup w Krakowie i Zakopanem jest już otwarty, a limit miejsc jest ograniczony. Rejestrujcie się na [...]

Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Kim jesteśmy? Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy. Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów [...]