Jak wybrać szkolenie

Nasze szkolenia prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku w naszych zajęciach udział bierze kilkuset rowerzystów i rowerzystek z całej Polski. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programu, który bazuje na indywidualnym podejściu i pracy w niewielkich grupach. Takie podejście sprawia, że szkolenia są bardzo efektywne, a wypracowany przez uczestników progres jest widoczny gołym okiem.

Nasze szkolenia grupowe podzieliliśmy na 3 poziomy. Podstawowy, średni i zaawansowany. Nie oznacza to jednak, że szkolenie podstawowe nadaje się tylko i wyłącznie dla nowicjuszy, a szkolenie zaawansowane tylko dla zawodników. Ćwiczenia, z których korzystamy są stosowane przez światowej klasy trenerów na całym świecie. Gdy sami trenujemy, ciągle wracamy do najprostszych, najbardziej elementarnych umiejętności, które staramy się przedstawić naszym kursantom.

Na szkolenia grupowe zapraszamy dorosłych i młodzież od 12 roku życia. Młodszych adeptów kolarstwa zachęcamy do udziału w treningach klubowych: https://mtbacademy.pl/otwieramy-nabor-do-klubu-rowerowego-mtbacademy/ 

Na szkoleniu podstawowym skupiamy się na wypracowaniu poprawnej pozycji i opanowaniu podstawowych skillsów, takich jak poprawne hamowanie, skręcanie, pokonywanie nierówności i pompowanie. Pokazujemy ćwiczenia, dzięki którym każdy uczestnik może się samodzielnie rozwijać i tłumaczymy jak powinna wyglądać „rowerowa edukacja”, byśmy mogli cieszyć się swoją zajawką długo i bez niepotrzebnych kontuzji. Poza teorią i ćwiczeniami nie brakuje też praktyki na trasach. Nudy nie będzie, tego możecie być pewni!

Poziom średni poświęcony jest riderom i riderkom, którzy przejeździli już „kilka” dni na rowerze i czują, że chcą się rozwijać, ale nie specjalnie wiedzą jak to zrobić. To szkolenie rozpoczynamy od wyeliminowania złych nawyków, które ZAWSZE się pojawiają. Przypominamy podstawy opracowane na szkoleniu podstawowym i zdecydowaną większość czasu spędzamy na praktycznych ćwiczeniach na trasach. Rozkręcamy się z bunny hopem i manualem, który na szkoleniu podstawowym jest tylko krótko omówiony. Pracujemy nad umiejętnościami, które przydają się na trudniejszych, technicznych trasach. No i oczywiście, POWOLI zabieramy się za skakanie.

Szkolenie zaawansowane poświęcone jest dla osób, które mają za sobą kilka sezonów w siodle, ale do tej pory bazowały głównie na metodzie prób i błędów. Jeśli próbujesz jeździć coraz szybciej i pewniej, ale na drodze do rozwoju napotkałeś(aś) ścianę, to najwyższa pora na nasze szkolenie. Jak już pisaliśmy, mamy w swojej ekipie byłych Mistrzów Polski w zjeździe, którzy dosłownie zjedli zęby na kolarstwie górskim. Na pewno bardzo szybko wyłapią w czym tkwi problem i udzielą Ci wskazówek, które umożliwią dalszy rozwój. Podobnie jak w przypadku poziomu średniego, sprawdzimy Wasze nawyki, popracujemy nad detalami i zdecydowaną większość czasu spędzimy na praktycznych ćwiczeniach w terenie.

Zapisz się!

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o dostępnych terminach i dowiesz się więcej o miejscach, w których organizujemy szkolenia. Kliknij w wybrany moduł i poznaj szczegółowy plan wybranych zajęć!

REGULAMINY

Co dalej – Twoja „ścieżka kariery”

Jako Specialized MTBacademy organizujemy szkolenia, obozy, zagraniczne wyjazdy i eskapady w najbardziej egzotyczne rowerowe miejscówki. Gdy zaliczysz swoje pierwsze szkolenie, możesz rozwijać się dalej na kilkudniowych obozach w polskich bikeparkach lub polecieć z nami na „wypad dla lotników” do jednej z europejskich miejscówek. Jeśli jesteś prawdziwym łowcom rowerowych przygód i marzy Ci się wycieczka o jakiej większość twoich rowerowych kumpli nawet nie śniła, sprawdź nasze wycieczki do Maroko, Gruzji, czy Nepalu!

OBÓZ ROWEROWY
KLUSZKOWCE

WYPAD DLA LOTNIKÓW
WEXL

Pora na przygodę!

WYJAZD
DO MAROKO

WYJAZD
DO NEPALU

Instruktorzy

Poznaj nas lepiej – dowiedz się z kim jeździsz na zajęciach!

Krystian Basiaga

Instruktor

Mateusz Stoch

Instruktor

Szymon Syrzistie

Instruktor & Założyciel

Maciej Jodko

Instruktor

Szymon Tasz

Instruktor

Łukasz Madej

Instruktor

Tomasz Kostołowski

Kierownik wypraw & Instruktor

Sebastian Wnęk

Instruktor

Poradniki (newsy)

Jeśli ciekawi cię na czym, gdzie i dlaczego jeździmy, to koniecznie sprawdź sekcję „Newsy”. Opisujemy w niej sprzęt, który mamy przyjemność testować, zdajemy relację z naszych zagranicznych wyjazdów i opisujemy miejscówki, które uda nam się odwiedzić. Na naszej stronie pojawiają się też teksty poradnikowe, w których omawiamy wybrane ćwiczenia i podpowiadamy jak zrobić progres na rowerze. Jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie i regularnie odwiedzaj naszą stronę! 

Poradnik: Jak spakować plecak na rower – 10 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Wyobraź sobie sytuację: jesteś na najbardziej kozackiej miejscówce, na jakiej kiedykolwiek byłeś. Jeździ ci się wyśmienicie, a żadna hopa nie jest Ci straszna. Mija kolejna godzina, a ty postanawiasz pójść coś przekąsić w schronisku do którego właśnie dotarłeś. Najedzony wracasz na trasy i na pierwszym zakręcie okazuje się, że łapiesz flaka. Sięgasz do swojego plecaka, [...]

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy!

Od kilku tygodni szykowaliśmy się na ponowne otwarcie zapisów do naszego klubu i w końcu ruszamy! Na ten rok (tak, będziemy trenować przez 12 miesięcy) przygotowaliśmy zupełnie nowy harmonogram, wydłużone treningi i całą masę dodatkowych atrakcji. Nabór do wszystkich grup w Krakowie i Zakopanem jest już otwarty, a limit miejsc jest ograniczony. Rejestrujcie się na [...]

Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Kim jesteśmy? Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy. Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów [...]