Kim jesteśmy?

Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy.

Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, w oparciu o własną metodykę i samodzielnie opracowane ćwiczenia. W naszej ekipie, mamy kilku zawodników, którzy mogą się pochwalić złotymi medalami Mistrzostw Polski, profesjonalnych budowniczych tras rowerowych, dwukołowych podróżników i zajawkowiczów.

Krótka (bardzo) historia Specialized MTBAcademy

Gdzie obecnie jesteśmy? 

Specialized MTBAcademy to ekipa rowerowych pasjonatów. Jesteśmy zgraną paczką kumpli, którzy razem jeżdżą na rowerach i tworzą największą w Polsce, w pełni profesjonalną rowerową akademię.

Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy rozpoznawalni w całej Polsce. Nasze metody dydaktyczne zostały opracowane przez najlepszych polskich riderów. Są wśród nas profesjonalni budowniczy tras rowerowych, doświadczeni instruktorzy narciarstwa i snowboardu, podróżnicy, zawodnicy, innymi słowy – rowerowi poszukiwacze przygód. 

Cały czas jesteśmy blisko środowiska rowerowego, a za pomocą naszych działań staramy się kształtować je w odpowiedzialny sposób. Łączymy kilkanaście lat doświadczenia starych wyjadaczy z nowym, kreatywnym spojrzeniem młodych zawodników. Jesteśmy autentyczni i prawdziwi. 

Jesteśmy Specialized MTBAcademy 

Szkolenie enduro

Przygoda z ekipą Specialized MTBAcademy

Nasza akademia NIE jest maszynką do zarabiania pieniędzy. Dzięki Specialized MTBAcademy możemy robić to co kochamy i zarażać aktywne osoby naszą niezwykłą zajawką. Zobacz co możemy razem zrobić!

Nasze szkolenia prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku w naszych zajęciach udział bierze kilkuset rowerzystów i rowerzystek z całej Polski. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programu, który bazuje na indywidualnym podejściu i pracy w niewielkich grupach. Takie podejście sprawia, że szkolenia są bardzo efektywne, a wypracowany przez uczestników progres jest widoczny gołym okiem.

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Niezależnie od tego gdzie z nami pojedziesz, możemy Ci zagwarantować, że nie ma opcji, że będziesz się nudzić. Nasze wyprawy i wyjazdy zawsze są wyjątkowe. Za cel obieramy sobie najbardziej egzotyczne miejscówki, w których można jeździć na rowerach. Latamy do Maroko, Nepalu, Gruzji, a w przyszłości planujemy również odblokowanie kolejnych niezwykłych spotów. Wypady do europejskich bikeparków zawsze organizujemy z konkretnym przytupem. Zwiedzamy różne miejscówki, objeżdżamy najbardziej kozackie trasy, zwiedzamy epickie lokalizacje. Nie żebyśmy naciskali, ale pamiętaj – przygoda nie będzie czekać!

Wypożycz sprzęt

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rowerową ekstremą i chcesz spróbować swoich sił, ale nie masz odpowiedniego sprzętu, daj nam znać. Na nasze szkolenia możemy Ci udostępnić sprzęt z naszej wypożyczalni. Najnowsze rowery enduro są do Twojej dyspozycji! (Jeśli nie jarają Cię szkolenia, wpadnij do naszej siedziby w Zakopanem i wypożycz rower elektryczny Specialized na górską wycieczkę)

ILOŚĆ DNI/ROWER KELLYS SPECIALIZED E-BIKE
1 100 150 200
2 170 250 300

Instruktorzy

Poznaj nas lepiej – dowiedz się z kim jeździsz na zajęciach!

Krystian Basiaga

Instruktor

Mateusz Stoch

Instruktor

Szymon Syrzistie

Instruktor & Założyciel

Maciej Jodko

Instruktor

Szymon Tasz

Instruktor

Łukasz Madej

Instruktor

Tomasz Kostołowski

Kierownik wypraw & Instruktor

Sebastian Wnęk

Instruktor

Poradniki (newsy)

Jeśli ciekawi cię na czym, gdzie i dlaczego jeździmy, to koniecznie sprawdź sekcję „Newsy”. Opisujemy w niej sprzęt, który mamy przyjemność testować, zdajemy relację z naszych zagranicznych wyjazdów i opisujemy miejscówki, które uda nam się odwiedzić. Na naszej stronie pojawiają się też teksty poradnikowe, w których omawiamy wybrane ćwiczenia i podpowiadamy jak zrobić progres na rowerze. Jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie i regularnie odwiedzaj naszą stronę! 

Poradnik: Jak spakować plecak na rower – 10 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Wyobraź sobie sytuację: jesteś na najbardziej kozackiej miejscówce, na jakiej kiedykolwiek byłeś. Jeździ ci się wyśmienicie, a żadna hopa nie jest Ci straszna. Mija kolejna godzina, a ty postanawiasz pójść coś przekąsić w schronisku do którego właśnie dotarłeś. Najedzony wracasz na trasy i na pierwszym zakręcie okazuje się, że łapiesz flaka. Sięgasz do swojego plecaka, [...]

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy!

Od kilku tygodni szykowaliśmy się na ponowne otwarcie zapisów do naszego klubu i w końcu ruszamy! Na ten rok (tak, będziemy trenować przez 12 miesięcy) przygotowaliśmy zupełnie nowy harmonogram, wydłużone treningi i całą masę dodatkowych atrakcji. Nabór do wszystkich grup w Krakowie i Zakopanem jest już otwarty, a limit miejsc jest ograniczony. Rejestrujcie się na [...]

Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Kim jesteśmy? Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy. Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów [...]

Menu

TRENUJ Z NAJLEPSZYMI
JAK WYBRAĆ SZKOLENIE
TERMINY
WYPOŻYCZ SPRZĘT
INSTRUKTORZY
ŚCIEŻKA KARIERY
NEWSY

Obóz rowerowy mtbacademy