Obóz rowerowy dla dorosłych w Szczyrku

 • 13-16.05.2021
  • Obóz dedykowany dla dorosłych!
  • -
   ok. 20 godzin szkoleń
  • -
   3 x nocleg + wyżywienie

  Obóz rowerowy dla dorosłych w Szczyrku, Dla dorosłych, bez względu na poziom zaawansowania!

  Jak trenować, to z najlepszymi! Wpadaj na nasz obóz dla dorosłych w Kluszkowcach i wskocz na zupełnie nowy poziom pod okiem Mistrzów Polski w downhill’u. Doświadczona kadra instruktorska zapewni Ci wrażenia z najwyższej półki, a ekipa rowerowych znajomych zmotywuje Cię do pokonywania własnych granic i przełamywania strachu.


  Dla kogo?

  Obóz rowerowy został stworzony z myślą o każdym rowerzyście, który chce nabrać pewności w jeździe i podszkolić się pod okiem najlepszych specjalistów. To będzie coś więcej niż nudne rowerowe szkolenie. Wprowadzimy was w ekstremalny świat, którego nie zobaczycie na youtube’owych poradnikach. Z nami poznacie każdy aspekt kolarstwa. Od solidnego treningu na ciężkich technicznych sekcjach, po wieczorną regenerację przy “odpowiednich” napojach nawadniających…

  • 3 x nocleg + wyżywienie w Hotelu Gronie Ski & Bike
  • Szczyrk
  • Od 1500 PLN

PLAN DZIAŁANIA – Obóz rowerowy dla dorosłych w Szczyrku

 

Najwięcej czasu spędzimy rzecz jasna na rowerach. Do dyspozycji będziemy mieć kilka tras o różnym poziomie trudności. Dzięki temu progres będzie rósł stopniowo, a trenerzy opracują poszczególne elementy jeden po drugim bez zbędnego pośpiechu. Takie podejście umożliwia dokładna weryfikację umiejętności, pracę nad poprawą złych nawyków i spokojne wypracowywanie postępów. Szkolimy rowerzystów już od kilkunastu lat i wszystko wskazuje na to, że nasze podejście bardzo dobrze się sprawdza! 

Zajęcia prowadzone będą w małych grupach, a riderzy dopasowani zostaną zgodnie z poziomem zaawansowania. Dzięki temu każdego uczestnika możemy potraktować indywidualnie i w pełni skupić się na jego progresie!

 

PLAN ZAJĘĆ

 

CZWARTEK

Weryfikacja umiejętności – szkolenie podstawowe – podział na grupy zaawansowania

 

13:00 – Przyjęcie gości, sprawdzenie sprzętu, dobór rowerów z wypożyczalni

14:00-18:00 – Szkolenie moduł 1

19:00 – Obiadokolacja dla wszystkich

 20:00 – Videoanaliza + spotkanie integracyjne

 

PIĄTEK

08:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 2

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 3

18:00 – Kolacja 

20:00 – Ognisko + integracja

 

SOBOTA – wyjazd do Wisły – Bike Park Skolnity

8:00 – Śniadanie

8:30 – Zbiórka, pakowanie do wyjazdu

9:00 – Wyjazd do Wisły

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 4

13:00 – Przerwa obiadowa w Wiślę

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 5

17:30 – Powrót do Szczyrku

19:00 – Kolacja

20:00 – Videoanaliza + kino rowerowe

 

NIEDZIELA

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-12:30 – Szkolenie moduł 6

12:30 – Lunch

13:30-16:00 – Szkolenie moduł 7

16:30 – Zakończenie obozu

Poniżej kilka głównych punktów, z których składają się zajęcia w Bike Parku:

 • Zajęcia akrobatyczne, na których nauczymy się bezpiecznie upadać, i przygotujemy nasze ciało do zajęć w terenie
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 • Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania slalomu i wykonywania nowatorskich ćwiczeń 
 • „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy
 • Prawidłowe skręcanie i hamowanie
 • Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach
 • Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)

 

DODATKOWE ATRAKCJE 

 

A po rowerze… Wszystko czego dusza zapragnie! Ale nie od razu. Czekają nas jeszcze spotkania, wideoanaliza i kino rowerowe, które jest nieodłącznym elementem każdego wyjazdu ze zgraną ekipą. Do dyspozycji będziemy mieć też strefę aktywnego (lub nie) odpoczynku, a także bar z “izotonikami”. Po intensywnym dniu w terenie nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu! W trakcie wieczornych ognisk i integracji opowiemy wam również o naszych rowerowych przygodach, wytłumaczymy jak uprawiać ten niezwykły sport, by przynosił nam najwięcej frajdy i nigdy się nie znudził!

 

 

ZAJĘCIA „POZA ROWEROWE”

 

Przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dzięki którym uczestnicy mimo ciężkich treningów będą wypoczęci i głodni jazdy na rowerze. 

Sprawdźcie co dla was mamy:

 • ogniska 
 • konkursy
 • slackline
 • kino plenerowe

…i wiele innych 🙂

LOKALIZACJA OBOZU ROWEROWEGO 

W ostatnich latach trasy w rejonie bielska rosły jak grzyby po deszczu, a sam Szczyrk w przeciągu zaledwie dwóch sezonów stał się jednym z najlepszych bikeparków w Polsce. W trakcie szkoleń będziemy korzystać z 5 tras o różnym stopniu trudności. Nowopowstałe ścieżki są szerokie i bezpieczne. To idealne miejsce dla każdej osoby, która chce zrobić progres i rozwinąć swoje rowerowe umiejętności. Nowoczesny wyciąg d

Do naszej dyspozycji mamy 5 tras:

 

 1. Hip-Hopa Air + Flow 

Startuje na Zbójnickiej Kopie (1205 m n.p.m.) przy górnej stacji kolei kanapowej pomiędzy dużym a Małym Skrzycznem, kończy się natomiast na Hali Skrzyczeńskiej. Posiada utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo hopek i stolików (niektóre nawet do 9 m długości). Jest to górna sekcja trasy Hip HopA, która posiada trochę większy spadek i jest ciut trudniejsza. Pozwala jednak na wolniejszy i bezpieczny przejazd bez skakania.

Startuje nieco ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (3 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu przy dolnej stacji. Posiada utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo band, hopek, stolików i rollerów – przeszkody te można przejechać wolno bez skakania, za to szybsza jazda pozwoli na spore loty.

Na trasie tej praktycznie brak jest podjazdów, więc nie daje za dużo wytchnienia, ale mniej więcej w jej połowie znaleźć można naturalne źródełko (jest rynienka, można uzupełnić wodę) i punkt widokowy, idealne na przerwę.

 

 1. Otik 

Startuje ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (4 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu w Solisku (skąd jedzie się 5 min rowerem do dolnej stacji Gondoli). Jest to naturalna, płynna ścieżka, wijąca się w dosyć gęstym, młodym lesie iglastym, czasem przecina też malownicze polany, zaś w dolnej części prowadzi przez piękny bukowy las o bardzo ciekawym ukształtowaniu terenu (jest tu parę przyjemnych ścianek).

Na trasie spotkać można niewielkie „bandy”, „hopki” i sporo naturalnych przeszkód terenowych wkomponowanych w linię przejazdu jak: korzenie, kamienie, uskoki oraz mniejsze i większe pieńki (tych ostatnich jest całkiem dużo, co nasunęło nam też nazwę trasy…)

 

 1. Zbój 

Trasa startuje na Małym Skrzycznem a kończy na starcie Otika. Jest to naturalny, wąski i kręty singletrack. W górnej, bezleśnej części linia jest dość eksponowana i stroma z paroma dropami, dalej aż do samego końca ścieżka biegnie w bardzo gęstym, młodym lesie świerkowym i modrzewiowym, gdzie można napotkać sporo technicznych zakrętów, korzeni i małych hopek

 

 1. Otesanek

Jest to krótka, ale soczysta odnoga dolnej części Otika, zaczyna się zaraz po przejeździe drogi w okolicy Polana Suche a kończy w Solisku. Trasa posiada kilka hopek z dziurami, dropów oraz dwie strome ścianki na samym końcu. Zalecane jest korzystanie z kasku i ochraniaczy na trasie

 

 1. Loop

Najłatwiejsza trasa rowerowa w całym kompleksie oznaczona kolorem zielonym. W całości znajduje się na Hali Skrzyczeńskiej przy górnej stacji gondoli. Poprowadzona w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł czuć się na niej bezpiecznie. Jest to pętla, której pierwsza część jest podjazdowa, a druga ma charakter zjazdu w dół. Na całej długości przebiegu ścieżki rozsiane są przeszkody postaci równoważni, przejazdów po głazach, band czy małych skoczni. Miejsce zostało stworzone z myślą o osobach, które zaczynają jazdę na rowerze w górskim terenie. Odnajdą się tutaj zarówno najmłodsi jak i osoby dorosłe chcące ćwiczyć kontrolę nad swoim jednośladem

Gronie Ski and Bike to najlepszy hotel przygotowany z myślą o osobach kochających aktywny tryb życia. Ośrodek usytuowany jest w centrum sportowo rekreacyjnym Szczyrku (150 m od wyciągu, na którym będziemy trenować) i jest idealną bazą wypadową dla każdego amatora górskich wycieczek. To miejsce idealnie dopełnia nasza obóz. Sprawia, że po aktywnym dniu spędzonym w górach możemy odpocząć, zrelaksować się i przygotować na kolejny dzień wrażeń! 

Nie zapominajmy również o wspaniałej kuchni ze świetnym jedzeniem (również w opcji wegańskiej i wegetariańskiej). Posiłki serwowane w ośrodku przygotowywane są ze świeżych, zdrowych produktów i sprostają nawet najbardziej wyrafinowanemu podniebieniu. 

Oprócz wygodnych pokoi w hotelu znajduje się strefa relaksu składające się z:

 • sauna 
 • wanny z hydromasażem
 • siłownia z salą do jogi 
 • strefa chillu ze stołem bilardowym 

https://www.gronieszczyrk.pl/

CENA:

 • 1500 PLN

 

CENA ZAWIERA

 • ok. 20 godzin szkolenia (ok. 5 h dziennie) z instruktorami Specialized MTB Academy
 • 3 x nocleg w hotelu „Gronie Ski & Bike”
 • 3 x śniadanie w formie szwedzkiego stołu
 • 1 x obiadokolacja
 • 3 x obiad
 • 2 x kolacja
 • karnety na wyciąg w Bike Parku
 • kino plenerowe
 • night ride dla chętnych
 • konkursy z nagrodami

 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 48 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty, jeżeli poniżej 48 godzin to nie mamy obowiązku zwrotu należności za szkolenie. W celu otrzymania faktury VAT przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpisanie danych do faktury.

RZECZY NIEZBĘDNE:

 • Kask rowerowy*
 • Rower typu enduro lub downhill*

*Dla osób nie posiadających własnego sprzętu przygotowaliśmy możliwość wypożyczenie rowerów Kellys oraz ochraniaczy FOX. Szczegóły >>tutaj<<

 

Rzeczy rekomendowane:

 • Ochraniacze na łokcie i kolana
 • Okulary lub gogle
 • Mały plecak
 • Bieliznę termiczną
 • Klapki do sauny
 • Ubranie sportowe
 • Obuwie sportowe
 • Odzież przeciwdeszczową
 • Rękawiczki rowerowe

ZapisyOnline

*minimalna liczba uczesników jaka jest wymagana do organizacji szkolenia to 6 osób.

Videorelacja
GaleriaZdjęć