Obóz rowerowy Bike-Camp dla dzieci i młodzieży

Dla Kogo?

Obóz rowerowy Bike Camp został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower i to zjazdowy! Na Bike camp zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli już jeździcie to świetnie, jeśli nie – spokojna głowa, właśnie po to jesteśmy.

Obóz rowerowy Bike Camp to zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe, wykwalifikowana kadra opiekuńcza, prawie 40 godzin zajęć na rowerze oraz mnóstwo dodatkowych zajęć i atrakcji. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swoje freeride’owe umiejętności, nauczyć się skakać, zjeżdżać, czy rozpocząć swoją grawitacyjną przygodę – BIKE CAMP to strzał w dziesiątkę!

Wybierz to szkolenie jeśli: 

 • masz 8 – 17 lat
 • chcesz rozpocząć swoją przygodę z rowerem (grupy początkujące) 
 • chcesz rozwijać swoje umiejętności na zjazdowych treningach (grupy zaawansowane) 
 • chcesz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • chcesz nauczyć się wykorzystywać potencjał swojego roweru
 • chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać trasy rowerowe
 • nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz

Jak wygląda obóz?

Zdecydowaną większość czasu spędzimy na rowerach. Każdego dnia, zaliczymy dwa bloki szkoleniowe na bikeparkowych trasach. Zaczniemy spokojnie od placu treningowego oraz tras typu flow, a następnie krok, po kroku, będziemy szlifować coraz trudniejsze elementy. O świetną atmosferę oraz stworzenie bezpiecznych warunków do pokonywania swoich granic zadbają doświadczeni instruktorzy Specialized MTBAcademy. Jeśli chcecie trenować z Mistrzami Polski – koniecznie wpadajcie na nasz obóz! 

Na panele szkoleniowe składają się różne elementy. Są to między innymi:

 • Zajęcia akrobatyczne, na których nauczymy się bezpiecznie upadać, i przygotujemy nasze ciało do zajęć w terenie. Wspólnie popracujemy nad koordynacją i świadomością ciała, która przydaje się przy każdej aktywności ruchowej. 

 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauczymy się jak wygląda prawidłowa postawa na rowerze, popracujemy nad balansem ciałem podczas jazdy, skupimy się na efektywnym używaniu hamulców, czytaniu terenu i doborze odpowiedniej linii przejazdu.

 • Zajęcia na specjalnie przygotowanym rowerowym slalomie i technicznym skills parku (rowerowym torze przeszkód) 

 • Praca nad poprawmy „Pompowaniem”, czyli optymalnym wykorzystaniu nierówności napotykanych na trasach. Możemy po nich bezpiecznie przejeżdżać i wykorzystywać je do przyspieszania! 

 • Praktyka: Prawidłowe skręcanie i hamowanie w terenie, na trasach o zróżnicowanym poziomie trudności 

 • Praktyka: Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach, które znajdziemy w każdym bikeparku. Zaczniemy od panowania nad rowerem w locie, a skończymy na bezpiecznym i odpowiedzialnym skakaniu! 

 • Praktyka: Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu na różnych trasach. (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)

Dodatkowe atrakcje (nieobowiązkowe)

Nie samym rowerem żyje obozowicz! Przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dzięki którym mimo ciężkich treningów będziecie mogli solidnie wypocząć i “zresetować” swoją głowę po ciężkim roku spędzonym w szkole. Każdy z was wróci do domu bogatszy o wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, serwisu roweru, a nawet budowy tras.

Sprawdźcie co dla was mamy m.in: 

 • ​Trening na torze Pump Track w Nowy Sączu,
 • Rafting ( dodatkowo płatne ), 
 • Video analiza, 
 • Koszulki obozowe ( tylko po przejściu obozowego Chrztu ), 
 • Fris bee, piłka nożna, ping pong, i inne zajęcia sportowe,
 • Stretching po zajęciach,  
 • Zajęcia z serwisu rowerowego 
 • Wykład na temat budowy BEZPIECZNYCH tras,
 • Szkolenia z pierwszej pomocy – licencjonowani ratownicy GOPR.

*Program dodatkowych atrakcji może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. 

Zapisz się!

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o dostępnych terminach i dowiesz się więcej o miejscach, w których organizujemy nasze obozy. Kliknij w wybrany moduł i poznaj szczegółowy plan wybranych zajęć!

Poradniki (newsy)

Jeśli ciekawi cię na czym, gdzie i dlaczego jeździmy, to koniecznie sprawdź sekcję „Newsy”. Opisujemy w niej sprzęt, który mamy przyjemność testować, zdajemy relację z naszych zagranicznych wyjazdów i opisujemy miejscówki, które uda nam się odwiedzić. Na naszej stronie pojawiają się też teksty poradnikowe, w których omawiamy wybrane ćwiczenia i podpowiadamy jak zrobić progres na rowerze. Jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie i regularnie odwiedzaj naszą stronę! 

Poradnik: Jak spakować plecak na rower – 10 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Wyobraź sobie sytuację: jesteś na najbardziej kozackiej miejscówce, na jakiej kiedykolwiek byłeś. Jeździ ci się wyśmienicie, a żadna hopa nie jest Ci straszna. Mija kolejna godzina, a ty postanawiasz pójść coś przekąsić w schronisku do którego właśnie dotarłeś. Najedzony wracasz na trasy i na pierwszym zakręcie okazuje się, że łapiesz flaka. Sięgasz do swojego plecaka, [...]

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy!

Od kilku tygodni szykowaliśmy się na ponowne otwarcie zapisów do naszego klubu i w końcu ruszamy! Na ten rok (tak, będziemy trenować przez 12 miesięcy) przygotowaliśmy zupełnie nowy harmonogram, wydłużone treningi i całą masę dodatkowych atrakcji. Nabór do wszystkich grup w Krakowie i Zakopanem jest już otwarty, a limit miejsc jest ograniczony. Rejestrujcie się na [...]

Poznaj nas – krótka historia MTBAcademy

Kim jesteśmy? Specialized MTBAcademy to największa w Polsce, w pełni profesjonalna rowerowa akademia. Obecnie w naszej ekipie jeździ już prawie 20 wykształconych specjalistów, którzy przez lata, zbierali doświadczenie startując w międzynarodowych zawodach, uczestniczyli w kursach i organizowali obozy rowerowe na terenie całej Europy. Nieskromnie powiemy, że na polskim rynku jesteśmy nowatorami, którzy szkolą nowych amatorów [...]