Opis

Jeśli wylądowałeś w tym miejscu, to prawdopodobnie udało Ci się zaliczyć szkolenie podstawowe pierwszego stopnia lub rozważasz udział w obu blokach szkoleniowych. Zaczniemy więc od wytłumaczenia Ci do kogo skierowany jest drugi blok szkoleniowy skierowany do początkujących riderów. Generalnie, nasze szkolenie podstawowe rozbiliśmy na dwa dni, ponieważ w 4 godziny nie jesteśmy w stanie odpowiednio dokładnie przerobić wszystkich podstawowych umiejętności. Szkolenie podstawowe drugiego stopnia jest więc rozwinięciem i UTRWALENIEM (dlatego zachęcamy do zaliczenia obu poziomów) wszystkich podstawowych umiejętności. Na takim szkoleniu pojawiają się też nieco bardziej doświadczeni riderzy, którzy chcą popracować nad swoimi nawykami i zweryfikować swoje umiejętności. Niezależnie od poziomu, na naszym szkoleniu każdy znajdzie coś dla siebie! 

Wybierz to szkolenie jeśli: 

 • rozpoczynasz swoją przygodę z kolarstwem
 • chcesz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • chcesz nauczyć się wykorzystywać potencjał swojego roweru
 • chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać proste trasy rowerowe
 • chcesz ograniczyć złe nawyki, które nabrałeś(aś) w pierwszych miesiącach nauki
 • nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz
 • zaliczyłeś szkolenie podstawowe I stopnia (niewymagane) 

Zapisz się!

Szczegóły

Nasze szkolenia to coś więcej niż suchy trening. Na cenę składają się między innymi:

 • 4 godziny szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników) 
 • ocena stanu technicznego oraz wspólne ustawienie roweru z instruktorem 
 • zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa (dostarczane w ciągu 24 godzin od szkolenia) 
 • drobny upominek – limitowany bidon Specialized x MTBAcademy 

Szkolenia podstawowe odbywają się w 4-godzinnych blokach. W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Podczas szkolenia podstawowego II stopnia skupimy się głównie na rozwijaniu umiejętności opanowanych w trakcie pierwszego dnia szkoleń. Zdecydowanie mniej czasu spędzamy na teoretycznym wprowadzeniu i po szybkiej powtórce na rowerowym torze przeszkód ruszamy na trasy! 

Harmonogram

TEORIA:

 • Zebranie organizacyjne przed szkoleniem – godzina 9:30  
 • Start szkolenia i wyjazd na trasy – godzina 10:00 
 • Rozgrzewka (na placu) 
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – (szybka powtórka teoretyczna) 
 • Ustawienia roweru – klamki hamulcowe, siodełko, ciśnienie w oponach (jeśli pojawi się potrzeba po sobocie)  
 • Nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu na torze przeszkód. 

PRAKTYKA

 • Powtórka podstawowych umiejętności na torze przeszkód (hamowanie, skręcanie, pokonywanie przeszkód, pompowanie) 
 • Wstęp do manuala (jazda na tylnym kole)  
 • Wstęp do bunny hopa (skakanie) 
 • Przejazd na trasy i szlifowanie poznanych technik w praktyce 
 • Zakończenie szkolenia – około godziny 14:00 

Lokalizacja i Trasy

Przed zajęciami spotykamy się pod hotelem wolskim: Samo szkolenie przeprowadzimy w głębi lasku wolskiego.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na rowerowym torze przeszkód, ułożonym na szutrowej drodze. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy. 

Drugim etapem szkolenia będzie szlifowanie nabytych umiejętności na trasie. W zależności od poziomu prezentowanego przez grupę, większość (cały) czasu spędzimy na trasie „Kici-kici” lub „Petardzie”. 

Po zakończonym szkoleniu wrócimy dojedziemy wspólnie do lokalizacji startowej, wręczymy uczestnikom drobne upominki i podsumujemy wspólne szkolenie.

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to pojedyncze korzenie, niewielkie progi, trawersy ! 

Zasady i bezpieczeństwo

WYTYCZNE COVIDOWE

Nasze zajęcia przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi GIS. W trakcie treningu nie musisz mieć na twarzy maseczki, ale jeśli czujesz potrzebę by ją założyć, nikt nie będzie miał z tym problemów. Przy wszystkich ćwiczeniach zachowujemy bezpieczne odległości, a w przypadku złego samopoczucia, odradzamy kursantom udział w zajęciach. 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

Kolejne kroki:

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy! 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice. 

Dowiedz się więcej o szkoleniach


  Partnerzy

  logo garmin
  logo fox
  logo specialized