ROWEROWE SZKOLENIE PODSTAWOWE II STOPNIA W KRAKOWIE

Rowerowe szkolenie podstawowe w Krakowie

Rowerowe szkolenie podstawowe w Krakowie jest pomyślane w taki sposób, by każdy biker, niezależnie od prezentowanego poziomu mógł znaleźć coś dla siebie. W przypadku osób początkujących skupimy się na pracy u podstaw, a w przypadku bardziej doświadczonych rowerzystów dopracujemy szczegóły i niuanse. W obu przypadkach będziemy pracować nad niwelacją złych nawyków nabranych w trakcie samodzielnej nauki.

Zakres szkoleń obejmuje ustalenie prawidłowej pozycji na rowerze, balans ciałem, prawidłowe pokonywanie przeszkód na trasie, płynne i pewne pokonywanie zakrętów, dobieranie odpowiednich linii przejazdu, prawidłowe hamowanie oraz tzw. pompowanie, czyli wykorzystywanie ukształtowania terenu do nabierania prędkości.

Podczas szkolenia podstawowego II Stopnia poznamy różnice między jazdą z zapewnieniem przyczepności kół, a odrywaniem ich od ziemi np. przy pokonywaniu przeszkód, czyli od manuala po bunny hopa. Skupimy się głównie na tym by bezpiecznie oderwać koła od podłoża i spokojnie kontynuować jazdę, w każdym terenie.

Dopracowanie wszystkich tych elementów pozwoli na pewną i płynną jazdę w każdym terenie.

Podczas szkolenia na jednego instruktora przypada jedynie 6-7 osób, co gwarantuje płynny przebieg oraz dużą efektywność ćwiczeń, daje też możliwość ewentualnego podziału uczestników na dwie grupy (mniej i bardziej zaawansowaną).

*minimalna liczba osób jaka jest wymagana do organizacji szkolenia to 6 osób.

Plan szkolenia

10:00 – Zbiórka w wyznaczonym miejscu (dokładne współrzędne wyślemy mailowo 3 dni przed szkoleniami), dobór sprzętu (dla osób wypożyczających rowery), przegląd techniczny rowerów uczestników
10:30 – Rozgrzewka i wykład: jak pakować plecak, jak ubrać się na rower
11:00 – Szkolenie obejmujące takie elementy jak:

  • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
  • Przypomnienie zagadnień ze szkolenia I stopnia
  • Korygowanie pozycji atakującej podczas jazdy w terenie.
  • Wprowadzenie i ćwiczenia jazdy w zakrętach profilowanych.
  • Wprowadzenie i ćwiczenia związane ze skakaniem (manual, bunny hop)

14:30 – Zakończenie szkoleń