MAROKO EXPRES – ROWEREM PRZEZ GÓRY ATLASU I WYDMY SAHARY

Rowerem przez Góry Atlasu i wydmy Sahary

Wyprawa rowerowa do Maroko

Rowerem przez Góry Atlasu i wydmy Sahary – To nie jest zwykła wyprawa rowerowa! Naszym głównym celem są zjazdy po pięknych szlakach Atlasu. Przecinanie dróg w odludnych, górskich rejonach. Wzbijanie pyłu lub śniegu na malowniczych single trackach. Rowerowe szaleństwa na potężnych, saharyjskich wydmach.

Kilka słów o Maroku: to jeden z krajów Maghrebu, obszar o burzliwiej historii, na której swoje piętno odcisnęli m.in. Fenicjanie, Rzymianie, Imperium Osmańskie, arabska ekspansja, europejska kolonizacja… Kraj o bogatej kulturze i tradycjach oraz wyśmienitej kuchni. Region, który przemierzamy, to kraina gór i pustyni, ojczyzna dumnych, a jednocześnie gościnnych Berberów . O ich gościnności przekonujemy się zresztą sami, podczas noclegu w berberyjskiej wiosce.

Przez cały czas wyprawy towarzyszy nam bus, który zawozi nas w najpiękniejsze zakamarki i tereny do jazdy. I odwozi do hotelików na zasłużony odpoczynek.

Wyprawa rowerowa do Maroka przeznaczona jest dla zaawansowanych bikerów, czyli osób z dobrą kondycją oraz dobrymi umiejętnościami zjazdowymi. Umiejętności każdego zgłoszonego uczestnika weryfikujemy tak, aby grupa była na jednym poziomie doświadczenia. Jeżeli nie jesteś pewny/pewna czy „dasz radę” – napisz do nas – pomożemy Ci podjąć decyzję.

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 – Przylot do Marrakeszu. Przygotowanie rowerów, spacer po Medynie, nocleg w hotelu na starówce, w pobliżu słynnego placu Dżemaa el-Fna.

Dzień 2, 3, 4 – Single tracki Atlasu Wysokiego, w rejonie Parku Narodowego Tubkalu. Noclegi w miejscowości Asni.

Dzień 5 – Ostatnie zjazdy w Atlasie, podróż do M’Hamid – nocleg u wrót pustyni.

Dzień 6 – Przejazd rowerowy po pustyni, nocleg w berberyjskiej wiosce, w pobliżu wydm Erg Chigaga.

Dzień 7 – Zjazdy na potężnych wydmach Erg Chigaga. Powrót do M’Hamid.

Dzień 8 – Powrót do Marrakeuszu. Po przygotowaniu rowerów do lotu zatapiamy się w życiu nocnym Medyny.