Wyprawa rowerowa Nepal: ANNAPURNA CIRCUIT

WIELKA ROWEROWA PRZYGODA W HIMALAJACH

Nepal to kraj, który jeszcze 100 lat temu, zamknięty i odizolowany od świata strzegł swoich ośmiotysięcznych sekretów, w połowie ubiegłego wieku stał się magnesem dla wspinaczy i trekkerów. A teraz przyciąga również rowerzystów!

Wyprawa rowerowa Nepal. Nepal skrywa nie tylko wielkie pasma Himalajów. Wędrując na szlak Annapurny Circuit odkryjemy otwartych, życzliwych ludzi, bogatą kulturę, zwyczaje, surowość życia w trudnych warunkach. Sami ich trochę doświadczymy. Wszystko to w cieniu ośnieżonych szczytów, zabłąkanych w chmurach. Nepal to miejsce magiczne! – a nasza wyprawa to szansa na przeżycie rowerowej przygody życia. Jej punktem kulminacyjnym jest przełęcz Khardung La. Jak to jest siedzieć na rowerowym siodełku ponad pół kilometra wyżej niż Mont Blanc? Przekonaj się!

Świat wokół pasma Annapurny to… zmieniające się światy: małe wioseczki ukryte wśród bananowej dżungli, malownicze pola tarasowe, majestatyczne wodospady, wiszące mosty, łopoczące na wietrze flagi modlitewne, świątynie i wreszcie, rzecz jasna, himalajskie szczyty. Ale nie tylko: w planie naszej ekspedycji jest również niesamowite, zjawiskowe jezioro Tilicho. Annapurna pamięta kilka polskich wypraw, w tym pierwsze wejście zimowe dokonane przez Kukuczkę i Hajzera. Podążymy szlakiem legend.

Podczas naszej wyprawy najczęściej będziemy nocować w lodzach, czyli lokalnych miejscach do spania, gdzie do dyspozycji będzie leżanka, koc i toaleta (najcześciej na zewnątrz). W większości miejsc nie będzie prądu. Reasumując – warunki surowe, ale jak mówi stare porzekadło „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz“ – więc dobry śpiwór będzie na wagę złota.

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 – wylot z Warszawy

Dzień 2 – przylot

Dzień 2/3 – 1 nocleg

Dzień 3/4 – 2 nocleg

Dzień 4/5 – 3 nocleg

Dzień 5/6 – 4 nocleg

Dzień 6/7 – 5 nocleg

Dzień 7/8 – 6 nocleg

Dzień 8/9 – 7 nocleg

Dzień 9/10 – 8 nocleg

Dzień 10/11 – 9 nocleg

Dzień 11/12 – 10 nocleg

Dzień 12/13 – 11 nocleg

Dzień 13/14 – 12 nocleg

Dzień 14/15 – 13 nocleg

Dzień 15/16 – 14 nocleg

Dzień 16 – wylot

Dzień 17  – powrót do Warszawy