Obóz rowerowy Enduro w Szczyrku – dla dorosłych

Obóz rowerowy Enduro w Szczyrku  został stworzony z myślą o każdym riderze, który chce nabrać pewności w jeździe i podszkolić się pod okiem najlepszych specjalistów. To będzie coś więcej niż nudne rowerowe szkolenie!

00 Days
00 Hours
00 Minutes
00 Seconds

Joy Ride Camp

Obóz rowerowy dla dorosłych

Obóz rowerowy został stworzony z myślą o każdym rowerzyście, który chce nabrać pewności w jeździe i podszkolić się pod okiem najlepszych specjalistów. To będzie coś więcej niż nudne rowerowe szkolenie. Wprowadzimy was w ekstremalny świat, którego nie zobaczycie na youtube’owych poradnikach. Z nami poznacie każdy aspekt kolarstwa. Od solidnego treningu na ciężkich technicznych sekcjach, po wieczorną regenerację przy wybranych napojach nawadniających.

Wybierz ten obóz jeśli:

 • dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rowerem (grupa podstawowa)
 • jeździsz na rowerze górskim sezon/dwa lub więcej (grupa zaawansowana)
 • potrafisz jeździć po prostych bikeparkowych trasach i singlach (zielone i niebieskie)
 • chcesz rozwijać swoje umiejętności i szukasz kogoś, kto podpowie Ci jak to zrobić
 • zaliczyłaś szkolenie podstawowe z ekipą Specialized MTBAcademy lub innym instruktorem (niewymagane)

Harmonogram i szczegóły:

Co i kiedy?

CZWARTEK

Weryfikacja umiejętności – podział na grupy zaawansowania

13:00 – Przyjęcie gości, sprawdzenie sprzętu, dobór rowerów z wypożyczalni
14:00-18:00 – Szkolenie moduł 1
19:00 – Obiadokolacja dla wszystkich
20:00 – Wideo analiza + spotkanie integracyjne

PIĄTEK

8:00 – Śniadanie
09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia
10:00-13:00 – Szkolenie moduł 2
13:00 – Przerwa obiadowa
14:00-17:00 – Szkolenie moduł 3
18:00 – Kolacja
20:00 – Ognisko + integracja

NIEDZIELA

8:00 – Śniadanie
09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia
10:00-12:30 – Szkolenie moduł 6
12:30 – Lunch
13:30-16:00 – Szkolenie moduł 7
16:30 – Zakończenie obozu

Szkolenia odbywają się w 3-godzinnych blokach 2 razy dziennie! W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Ma to dla nas absolutnie kluczowe znaczenie, ponieważ wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

W trakcie zajęć każdego szkolimy osobno, odpowiadamy na pytania i jesteśmy do dyspozycji. Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Nasze obozy rozpoczynamy od krótkiej powtórki podstawowych umiejętności na specjalnie przygotowanym placu treningowym. Skręcanie, hamowanie, pompowanie, pokonywanie niewielkich nierówności – te elementy zostaną krótko omówione, a następnie od razu sprawdzone w praktyce. Po weryfikacji poziomu grupy i przepracowaniu starych nawyków, niezwłocznie ruszymy na trasy, na których przeprowadzimy właściwą część naszych szkoleń.

20 godzin

szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników)

Sprawdzenie

I ustawienie roweru wspólne z instruktorem

Zdjęcia

Wykonane przez profesjonalnego fotografa

Upominek

Z limitowanej kolekcji Joyride Academy

Dzięki rozciągnięciu obozu na kilka dni, masz szansę dobrze przyswoić wszystkie informacje i przepracować bez pośpiechu kluczowe ćwiczenia. W trakcie treningów instruktorzy zabiorą was na trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, które umożliwią przećwiczenie najróżniejszych elementów. Na zajęciach skupimy się na pracy nad najważniejszymi technikami, które ułatwią Ci pokonywanie najtrudniejszych tras i umożliwią dalszy rozwój.

Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziemy przełamywać kolejne granice i próbować zupełnie nowych rozwiązań. Na szkoleniu opowiemy wam o technikach stosowanych przez najlepszych riderów, ścigających się w najważniejszych zawodach. Wytłumaczymy jak wykorzystać pełen potencjał roweru i czerpać z jazdy maksimum przyjemności.

Po treningach skupimy się na regeneracji, którą przeprowadzimy zgodnie z rowerowym kodeksem. Sauna, ognisko, specjalistyczne izotoniki – wszystko czego dusza zapragnie. Integracja jest dla nas równie ważna, jak same szkolenia!

Nocleg i wyżywienie

Gdzie śpimy i co jemy?

szczyrk1
szczyrk2
szczyrk3

Gronie Ski and Bike to najlepszy hotel przygotowany z myślą o osobach kochających aktywny tryb życia. Ośrodek usytuowany jest w centrum sportowo rekreacyjnym Szczyrku (150 m od wyciągu, na którym będziemy trenować) i jest idealną bazą wypadową dla każdego amatora górskich wycieczek. To miejsce idealnie dopełnia nasza obóz. Sprawia, że po aktywnym dniu spędzonym w górach możemy odpocząć, zrelaksować się i przygotować na kolejny dzień wrażeń!

Nie zapominajmy również o wspaniałej kuchni ze świetnym jedzeniem (również w opcji wegańskiej i wegetariańskiej). Posiłki serwowane w ośrodku przygotowywane są ze świeżych, zdrowych produktów i sprostają nawet najbardziej wyrafinowanemu podniebieniu.

Oprócz wygodnych pokoi w hotelu znajduje się strefa relaksu składające się z:

 • sauna
 • wanny z hydromasażem
 • siłownia z salą do jogi
 • strefa chillu ze stołem bilardowym

Lokalizacja i trasy

Gdzie będziemy jeździć?

Jaka jest przewaga obozu nad innymi szkoleniami? WYCIĄG! To dzięki niemu nasze treningi staną się dużo bardziej efektywne, a zdecydowaną większość czasu spędzimy zasuwając w dół po trasach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na specjalnie „skills-parku” z bezpiecznymi przeszkodami, takimi jak zakręty, skocznie, progi i niewielkie dropy.

Gdy tylko sprawdzimy podstawowe umiejętności, od razu ruszymy na trasy. Zaczniemy spokojnie od tras typu flow (niebieskich), a z czasem przeniesiemy się na trudniejsze, bardziej techniczne single pełne korzeni, kamieni i ścianek. W trakcie obozu będziemy przede wszystkim dobrze bawić się na rowerach. Przy okazji, postaramy się przemycić jak najwięcej pomocnych wskazówek i informacji.

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to skocznie, dropy, ścianki, kamieniste rockgardeny! 

Kolejne kroki

Chcesz rozwijać się bardziej?

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych.

Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy!

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania.

W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Master Camp

Wyjazdy dla dorosłych

Bike Camp

Wyjazdy dla młodzieży

Gadżety i Akcesoria

Chcesz wyglądać jak pros?

Zamów ciuchy w których jeździ cała nasza ekipa i wpadnij na szkolenie w pełnym stylu.

Partnerzy

Nasi wspierający!

Obóz rowerowy dla dorosłych

 • Szczyrk
 • 8-11 czerwca 2023
 • Dla średnio-zaawansowanych
 • 1900 PLN