Opis

Obóz organizowany jest TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA KOBIET, więc jeśli chcesz rozwinąć swoje rowerowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, bez stresu, nerwów i nudnego gadania o sprzęcie, z którego słyną “enduro-eksperci”, to świetnie trafiłaś. My skupiamy się na konkretach. Chcemy by każda uczestniczka, opuściła obóz z nowymi umiejętnościami, olbrzymią dozą pewności siebie i rowerową zajawką na zupełnie nowym poziomie!

Wybierz te obóz jeśli: 

 • jeździsz na rowerze górskim sezon/dwa lub więcej
 • potrafisz jeździć po prostych bikeparkowych trasach i singlach (zielone i niebieskie) 
 • chcesz rozwijać swoje umiejętności i szukasz kogoś, kto podpowie Ci jak to zrobić 
 • czujesz, że jeździsz szybciej, niż powinnaś i często tracisz kontrolę/zaliczasz glebę (głowa wyprzedza umiejętności) 
 • chcesz sprawdzić swoje nawyki wypracowane przy samodzielnej nauce 
 • zaliczyłaś szkolenie podstawowe z ekipą Specialized MTBAcademy lub innym instruktorem (niewymagane) 

Zapisz się!

Szczegóły

Nasze szkolenia to coś więcej niż suchy trening. Na cenę składają się między innymi:

 • 20 godziny szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników) 
 • ocena stanu technicznego oraz wspólne ustawienie roweru z instruktorem 
 • zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa (dostarczane w ciągu 24 godzin od szkolenia) 
 • drobny upominek – limitowany bidon Specialized x MTBAcademy 

Szkolenia odbywają się w 3-godzinnych blokach 2 razy dziennie! W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Ma to dla nas absolutnie kluczowe znaczenie, ponieważ wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

W trakcie zajęć każdego szkolimy osobno, odpowiadamy na pytania i jesteśmy do dyspozycji. Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Od kilku lat obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój kobiecego środowiska rowerowego w Polsce. Nieskromnie dodamy, że mamy w tym temacie niemałe zasługi. Szkolenia TYLKO  dla kobiet, na których dziewczyny bezpiecznie przekraczają swoją strefę komfortu organizujemy już od 4, a każde z nich okazało się olbrzymim sukcesem. Nasze szkolenie odbędzie się w Bikeparku w Kluszkowcach, gdzie poza profesjonalną bazą szkoleniową kursantki będą mogły korzystać z komfortowego Hotelu, Sauny i wielu innych atrakcji. Poza kilkunastoma godzinami szkoleń, planujemy wieczorne integracje, wideo-analizy, a nawet klimatyczne, rowerowe kino.

Dzięki rozciągnięciu obozu na kilka dni, masz szansę dobrze przyswoić wszystkie informacje i przepracować bez pośpiechu kluczowe ćwiczenia. W trakcie treningów instruktorzy zabiorą was na trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, które umożliwią przećwiczenie najróżniejszych elementów. Na zajęciach skupimy się na pracy nad najważniejszymi technikami, które ułatwią Ci pokonywanie najtrudniejszych tras i umożliwią dalszy rozwój. Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziemy przełamywać kolejne granice i próbować zupełnie nowych rozwiązań. Na szkoleniu opowiemy wam o technikach stosowanych przez najlepszych riderów, ścigających się w najważniejszych zawodach. Wytłumaczymy jak wykorzystać pełen potencjał roweru i czerpać z jazdy maksimum przyjemności. 

Nasz obóz to coś więcej niż nudne szkolenie rowerowe, na którym uczestnicy zasypywani są teorią i wykonują kilka ćwiczeń praktycznych. Na zajęciach chcemy pokazać wam naszą rowerową pasję, która od paru dobrych lat stała się naszym sposobem na życie. Nauczymy was myśleć, mówić, patrzeć, a przede wszystkim jeździć jak na rowerzystę(tkę) przystało. Udowodnimy wam, że nawet bardzo wymagający teren da się pokonać z uśmiechem na twarzy i pokażemy jak dobrze (i bezpiecznie) bawić się na rowerze!

Harmonogram

CZWARTEK 

Weryfikacja umiejętności – podział na grupy zaawansowania

13:00 – Przyjęcie gości, sprawdzenie sprzętu, dobór rowerów z wypożyczalni

14:00-18:00 – Szkolenie moduł 1

19:00 – Obiadokolacja dla wszystkich

20:00 – Wideo analiza + spotkanie integracyjne

PIĄTEK

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 2

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 3

18:00 – Kolacja

20:00 – Ognisko + integracja

SOBOTA

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 4

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 5

18:00 – Kolacja

20:00 – Wideo analiza + kino rowerowe

NIEDZIELA

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-12:30 – Szkolenie moduł 6

12:30 – Lunch

13:30-16:00 – Szkolenie moduł 7

16:30 – Zakończenie obozu

Nocleg i wyżywienie

Bikepark, w którym będziemy wspólnie doskonalić rowerowe umiejętności zlokalizowany jest tuż nad “Hotelem pod Wulkanem”. To bardzo przyjazne i komfortowe miejsce, w którym można zrelaksować się i miło spędzić czas z rowerowymi znajomymi. Kuchnia serwuje świetne jedzenie (również w wersji wegańskiej i wegetariańskiej), a przestronne, klimatyczne pokoje są stworzone z myślą o odpoczynku po ciężkim dniu spędzonym w terenie. 

Oprócz wygodnych pokoi w hotelu znajduje się strefa relaksu składające się z:

 • sauny suchej
 • sauny mokrej
 • jacuzzi
 • groty solnej

CENA ZAWIERA

 • ok. 20 godzin szkolenia (ok. 5 h dziennie) z instruktorami Specialized MTB Academy
 • 3 x nocleg w hotelu „Pod Wulkanem”
 • 3 x śniadanie w formie szwedzkiego stołu w hotelu „Pod Wulkanem”
 • 1 x obiadokolacja
 • 3 x obiad
 • 2 x kolacja
 • karnety na wyciąg w Bike Parku
 • wideo analiza
 • kino rowerowe

Lokalizacja i Trasy

Jaka jest przewaga obozu nad innymi szkoleniami? WYCIĄG! To dzięki niemu nasze treningi staną się dużo bardziej efektywne, a zdecydowaną większość czasu spędzimy zasuwając w dół po trasach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na specjalnie przygotowanym placu z drewnianymi przeszkodami, takimi jak zakręty, skocznie, progi i niewielkie dropy. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy. 

Gdy tylko sprawdzimy podstawowe umiejętności, od razu ruszymy na trasy. Zaczniemy spokojnie od tras typu flow (zielonych i niebieskich), a z czasem przeniesiemy się na trudniejsze, bardziej techniczne single. Całe szkolenie przeprowadzimy jednak w spokojnej, luźnej atmosferze. Postaramy się stworzyć dla was bezpieczną przestrzeń, w której spróbujecie przełamać własne lęki i rozwiniecie swoje umiejętności. W trakcie obozu będziemy przede wszystkim dobrze bawić się na rowerach. Przy okazji, postaramy się przemycić jak najwięcej pomocnych wskazówek i informacji. 

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to skocznie, dropy, ścianki, kamieniste rockgardeny! 

Zasady i bezpieczeństwo

WYTYCZNE COVIDOWE

Nasze zajęcia przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi GIS. W trakcie treningu nie musisz mieć na twarzy maseczki, ale jeśli czujesz potrzebę by ją założyć, nikt nie będzie miał z tym problemów. Przy wszystkich ćwiczeniach zachowujemy bezpieczne odległości, a w przypadku złego samopoczucia, odradzamy kursantom udział w zajęciach. 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

Kolejne kroki:

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy! 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice. 

Dowiedz się więcej o szkoleniach


  Partnerzy

  logo garmin
  logo fox
  logo specialized