Opis

To nie eksperyment. Dzieci i młodzież szkolimy od kilkunastu lat na obozach, wyjazdach i zajęciach indywidualnych. Zorganizowanie profesjonalnego klubu, w którym najmłodsi rowerzyści mogą regularnie trenować i rozwijać swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach było dla nas sprawą naturalną. Od kilku lat prowadzimy szkolenia rowerowe w najróżniejszych częściach Polski, a w sezonie 2021, mimo dość skomplikowanych warunków pandemicznych rozkręciliśmy dwie filie naszego klubu w Krakowie i Zakopanem. Na naszych treningach szkolimy obecnie ponad 50 dzieciaków w wieku 5-16 lat, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek! 

Wymagania? Poza pozytywnym nastawieniem i rowerową zajawką nie wymagamy absolutnie niczego. Oczywiście każdy klubowicz musi posiadać sprawny rower górski i kask (najlepiej typu fullface). Na treningi zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Nasi przyszli mistrzowie będą traktowani indywidualnie, a na zajęciach zadbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie i mógł walczyć o progres w swoim własnym tempie.

Zapisz się!

Szczegóły

Zajęcia, które zaplanowaliśmy dla klubowiczów, to coś więcej niż nudne treningi przypominające lekcje WF-fu. Chcemy pokazać najmłodszym adeptom kolarstwa jak bezpiecznie bawić się na rowerze oraz zadbać o stabilny rozwój motoryki i koordynacji dzieciaków. Na zajęciach nauczymy się też współpracy z rówieśnikami, a młodzi zawodnicy dowiedzą się jak powinna wyglądać rywalizacja na zasadach Fair Play. „Wychowamy” klubowiczów w sportowym duchu i pokażemy im jak radzić sobie z przeszkodami, które w życiu pojawiają się nie tylko na rowerowych trasach.

5-7 lat

Najmłodsza grupa trenuje dwa razy w tygodniu, a zajęcia podzielone są na dwa typy. Pierwszy typ to zajęcia typowo rowerowe. Skupiamy się na nich głównie na tym, by oswoić dzieciaki z rowerami i od samego początku pracujemy nad dobrymi nawykami. Uczymy jak zachowywać się na rowerze i bezpiecznie się na nim bawić. Drugi typ zajęć, to ogólnorozwojowe treningi prowadzone na sali sportowej lub w terenie. Na takich zajęciach pracujemy nad motoryką, koordynacją i staramy się wspomóc dzieci w prawidłowym rozwoju fizycznym. 

8-10 lat

Grupa średnia również trenuje 2 razy w tygodniu. W trakcie zajęć rowerowych rozwijamy wszystkie umiejętności, które powinni posiadać „kompletni” riderzy i wspólnie bawimy się na trasach. W trakcie naszych zajęć, poza informacjami na temat techniki staramy się przekazać dzieciom jak najwięcej doświadczenia i wychować je w prosportowym duchu.  Drugi typ zajęć, to ogólnorozwojowe treningi prowadzone na sali sportowej lub w terenie. Na takich zajęciach pracujemy nad motoryką, koordynacją i staramy się wspomóc dzieci w prawidłowym rozwoju fizycznym. 

11-16 lat

Grupa starsza trenuje 3 razy w tygodniu. Na zajęciach rowerowych rozwijamy umiejętności, pokonujemy coraz trudniejsze przeszkody i trasy. Uczymy się jak skręcać, hamować, skakać, pokonywać strome ścianki i wspólnie spędzamy czas na rowerach. Treningi na sali mają nas przygotować do coraz trudniejszych wyzwań, jakie napotykamy na rowerze. Pracujemy nad koordynacją, siłą, wytrzymałością. Dzięki zajęciom z elementami akrobatyki, uczymy się jak upadać i zachowywać w różnych sytuacjach. 

Rozkład Zajęć

Grupa najmłodsza (5-7 lat)

 • Poniedziałek 17:00 – 18:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 17:00 – 18:00 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

Grupa średnia (8-10 lat)

 • Poniedziałek 17:00 – 18:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 18:00 – 19:00 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

Grupa starsza (11-16 lat)

 • Poniedziałek 18:00 – 19:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Wtorek 17:00 – 18:30 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim
 • Czwartek 17:00 – 18:30 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

Lokalizacja i Trasy

Przed zajęciami spotykamy się pod hotelem wolskim: Samo szkolenie przeprowadzimy w głębi lasku wolskiego. Przed każdymi zajęciami trenerzy sprawdzą stan techniczny rowerów i jeśli będzie to konieczne wykonają na miejscu proste poprawki. 

Treningi zostaną podzielone na moduły tematyczne. Dzięki temu, że na każdą grupę przypada dwóch trenerów, każde dziecko otrzyma indywidualne wskazówki i przepracuje z instruktorem wszystkie ćwiczenia. Sezon rozpoczniemy od prostych elementów, które omówimy na specjalnie przygotowanej trasie z bezpiecznymi przeszkodami. 

Treningi zostaną podzielone na bloki tematyczne, (np: skręcanie, jazda po korzeniach, czytanie elementów tras) na których poza nauką będziemy się też po prostu dobrze bawić na rowerach. 

W trakcie zajęć będziemy pracować (między innymi) nad :

 • prawidłową pozycją na rowerze,
 • poprawnym hamowaniu,
 • czytaniem terenu,
 • dobieraniu odpowiedniej linii przejazdu,
 • skręcaniu, 
 • skakaniu w kontrolowanych warunkach (starsze grupy)

Zasady i bezpieczeństwo

WYTYCZNE COVIDOWE

Nasze zajęcia przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi GIS. W trakcie treningu nie musisz mieć na twarzy maseczki, ale jeśli czujesz potrzebę by ją założyć, nikt nie będzie miał z tym problemów. Przy wszystkich ćwiczeniach zachowujemy bezpieczne odległości, a w przypadku złego samopoczucia, odradzamy kursantom udział w zajęciach. 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

Obozy dla klubowiczów!

Obóz rowerowy Bike Camp został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower i to zjazdowy! Na Bike camp zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli już jeździcie to świetnie, jeśli nie – spokojna głowa, właśnie po to jesteśmy.

Obóz rowerowy Bike Camp to zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe, wykwalifikowana kadra opiekuńcza, prawie 40 godzin zajęć na rowerze oraz mnóstwo dodatkowych zajęć i atrakcji. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swoje freeride’owe umiejętności, nauczyć się skakać, zjeżdżać, czy rozpocząć swoją grawitacyjną przygodę – BIKE CAMP to strzał w dziesiątkę!

Dowiedz się więcej o szkoleniach


  Partnerzy

  logo garmin
  logo fox
  logo specialized