Opis

To zupełnie nowe szkolenie, które opracowaliśmy w ostatnich latach. Jest przeznaczone dla najbardziej doświadczonych i wymagających riderów, którzy pojawiają się na naszych szkoleniach. Ponieważ w naszej ekipie mamy kilku byłych (i przyszłych) mistrzów Polski, na treningach dla zaawansowanych rowerzystów skupiamy się na najdrobniejszych szczegółach, które mogą się okazać kluczowe przed startami w pierwszych zawodach, czy wypadami do zagranicznych bikeparków. Na zajęciach skupimy się na rozwijaniu najważniejszych (i najbardziej efektownych) umiejętności, takich jak bezpieczne pokonywanie technicznych ścianek i trawersów, korzeni, kamieni, dropów, skakaniu i przyspieszaniu.

Wybierz to szkolenie jeśli: 

 • spędzasz na rowerze górskim sporo czasu i masz za sobą kilka sezonów „w siodle”
 • potrafisz jeździć po prostych bikeparkowych trasach i singlach (zielone, niebieskie, czasem czerwone) 
 • chcesz rozwijać swoje umiejętności i pracować nad najdrobniejszymi detalami 
 • chcesz upewnić się, że jesteś gotowy na pierwsze łatwe zawody / bikeparkowy wyjazd za granicę 
 • czujesz, że jeździsz szybciej, niż powinieneś i często tracisz kontrolę/zaliczasz glebę (głowa wyprzedza umiejętności) 
 • chcesz sprawdzić swoje nawyki wypracowane przy samodzielnej nauce 
 • zaliczyłeś szkolenie z ekipą Specialized MTBAcademy lub innym instruktorem (niewymagane) 

Zapisz się!

Szczegóły

Szkolenia odbywają się w 4-godzinnych blokach. W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Ma to dla nas absolutnie kluczowe znaczenie, ponieważ wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

W trakcie zajęć każdego szkolimy osobno, odpowiadamy na pytania i jesteśmy do dyspozycji. Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Szkolenie dla riderów na zaawansowanym poziomie rozpoczynamy od krótkiej powtórki podstawowych umiejętności na specjalnie przygotowanym placu treningowym. Skręcanie, hamowanie, pompowanie, pokonywanie niewielkich nierówności – te elementy zostaną krótko omówione, a następnie od razu sprawdzone w praktyce. Po weryfikacji poziomu grupy i przepracowaniu starych nawyków, niezwłocznie ruszymy na trasy, na których przeprowadzimy właściwą część naszego szkolenia.

Na szkoleniu dla „mistrzów-enduro” naprawdę dużo się dzieje. Żeby dobrze przyswoić wszystkie informacje i przepracować je bez pośpiechu niezbędne są co najmniej dwie sesje treningowe rozbite na dwa dni. W trakcie treningów instruktorzy zabiorą was na trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, które umożliwią przećwiczenie najróżniejszych elementów. Na zajęciach skupimy się na pracy nad najważniejszymi technikami, które ułatwią Ci pokonywanie najtrudniejszych tras i umożliwią dalszy rozwój. Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziemy przełamywać kolejne granice i próbować zupełnie nowych rozwiązań. Na szkoleniu opowiemy wam o technikach stosowanych przez najlepszych zawodników, ścigających się w najważniejszych zawodach. Wytłumaczymy jak wykorzystać pełen potencjał roweru i czerpać z jazdy maksimum przyjemności.

Szkolenie dla riderów na poziomie zaawansowanym, jest mocniej rozwiniętym i bardziej rozbudowanym szkoleniem dla rowerzystów średnio-zaawansowanych. (w sporym uproszczeniu)

Harmonogram

PIĄTEK

13:30 – Zbiórka przy wypożyczalni Joy Ride – Przegląd techniczny rowerów uczestników, dobór rowerów z wypożyczalni.

14:00 – Rozgrzewka i wykład: jak spakować plecak, jak ubrać się na rower.

14:00 – 18:00 – Pierwszy blok szkoleniowy

SOBOTA

9:30 – Zbiórka pod wypożyczalnia Joy Ride. 

10:00 – Rozgrzewka

10:15 – II blok szkolenia

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00 – III blok szkolenia

17:00 – Zakończenie zajęć

NIEDZIELA

10:00 – Rozgrzewka

10:15 – III blok szkolenia

12:00 – Przerwa obiadowa

13:00 – IV blok szkolenia

15:00 – Zakończenie szkolenia

Szkolenie bez noclegu i wyżywienia!

Lokalizacja i Trasy

Jaka jest przewaga obozu nad innymi szkoleniami? WYCIĄG! To dzięki niemu nasze treningi staną się dużo bardziej efektywne, a zdecydowaną większość czasu spędzimy zasuwając w dół po trasach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na specjalnie przygotowanym placu z drewnianymi przeszkodami, takimi jak zakręty, skocznie, progi i niewielkie dropy. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy. 

Gdy tylko sprawdzimy podstawowe umiejętności, od razu ruszymy na trasy. Zaczniemy spokojnie od tras typu flow (zielonych i niebieskich), a z czasem przeniesiemy się na trudniejsze, bardziej techniczne single pełne korzeni, kamieni i ścianek. W trakcie obozu będziemy przede wszystkim dobrze bawić się na rowerach. Przy okazji, postaramy się przemycić jak najwięcej pomocnych wskazówek i informacji. 

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to skocznie, dropy, ścianki, kamieniste rockgardeny! 

Zasady i bezpieczeństwo

WYTYCZNE COVIDOWE

Nasze zajęcia przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi GIS. W trakcie treningu nie musisz mieć na twarzy maseczki, ale jeśli czujesz potrzebę by ją założyć, nikt nie będzie miał z tym problemów. Przy wszystkich ćwiczeniach zachowujemy bezpieczne odległości, a w przypadku złego samopoczucia, odradzamy kursantom udział w zajęciach. 

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

Kolejne kroki:

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy! 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice. 

Dowiedz się więcej o szkoleniach


  Partnerzy

  logo garmin
  logo fox
  logo specialized