ROWEROWE SZKOLENIE PODSTAWOWE I STOPNIA W KRAKOWIE – Grupa II

Rowerowe szkolenie podstawowe w Krakowie

Rowerowe szkolenie podstawowe w Krakowie jest przemyślane w taki sposób, by każdy biker, niezależnie od prezentowanego poziomu mógł znaleźć coś dla siebie. W przypadku osób początkujących skupimy się na pracy u podstaw, a w przypadku bardziej doświadczonych rowerzystów dopracujemy szczegóły i niuanse. W obu przypadkach będziemy pracować nad niwelacją złych nawyków nabranych w trakcie samodzielnej nauki.

Zakres szkoleń obejmuje ustalenie prawidłowej pozycji na rowerze, balans ciałem, prawidłowe pokonywanie przeszkód na trasie, płynne i pewne pokonywanie zakrętów, dobieranie odpowiednich linii przejazdu, prawidłowe hamowanie oraz tzw. kompensacja, czyli bezpieczne pokonywanie nierówności bez znacznego wpływu na prędkość.

Podczas szkolenia podstawowego I Stopnia skupimy się jak już wiesz, głównie na nabieraniu pewności podczas jazdy w terenie. Duży nacisk będziemy kładli na to by koła nie traciły kontaktu z podłożem podczas pokonywania przeszkód. Nauczymy się wszystkich elementów, które nam to zapewnią. Natomiast dzięki szkoleniu podstawowemu II Stopnia, odbywającego się w drugi dzień poznamy różnice w jeździe z odrywaniem kół od ziemi czyli od manuala po bunny hopa.

Dopracowanie wszystkich tych elementów pozwoli na pewną i płynną jazdę w każdym terenie.

Podczas szkolenia na jednego instruktora przypada jedynie 6-7 osób, co gwarantuje płynny przebieg oraz dużą efektywność ćwiczeń, daje też możliwość ewentualnego podziału uczestników na dwie grupy (mniej i bardziej zaawansowaną).

*minimalna liczba osób jaka jest wymagana do organizacji szkolenia to 6 osób.

Plan szkolenia

10:00 – Zbiórka w wyznaczonym miejscu (dokładne współrzędne wyślemy mailowo min. 3 dni przed szkoleniami), dobór sprzętu (dla osób wypożyczających rowery), przegląd techniczny rowerów uczestników.
10:30 – Rozgrzewka i wykład: jak pakować plecak, jak ubrać się na rower
11:00 – Szkolenie obejmujące takie elementy jak:

  • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
  • Ustawienia roweru – klamki hamulcowe, siodełko, ciśnienie w oponach.
  • Ustalenie i korygowanie prawidłowej postawy podczas jazdy w terenie.
  • Ćwiczenia nisko wysoko – pozycja atakująca
  • Prawidłowe skręcanie i hamowanie na płaskim i lekko nachylonym terenie. 
  • Podstawy wykonywania skrętów na równym podłożu podczas pokonywania rozstawionego slalomu.
  • Tłumienie nierówności – kompensacja (pochłanianie)

14:30 – Zakończenie szkoleń