ROWEROWE SZKOLENIE PODSTAWOWE II STOPNIA W WARSZAWIE

Rowerowe szkolenie podstawowe w Warszawie

Rowerowe szkolenie podstawowe w Warszawie jest adresowane zarówno dla osób początkujących chcących nauczyć się elementarnych podstaw techniki jazdy. Jak i zaawansowanych riderów, którzy będą mogli doszlifować kluczowe aspekty jazdy rowerem w terenie oraz pozbyć się złych nawyków.
Zakres szkoleń obejmuje ustalenie prawidłowej pozycji na rowerze, balans ciałem, prawidłowe pokonywanie przeszkód na trasie, płynne i pewne pokonywanie zakrętów. Dobieranie odpowiednich linii przejazdu, prawidłowe hamowanie oraz tzw. pompowanie, czyli wykorzystywanie ukształtowania terenu do nabierania prędkości. Dopracowanie wszystkich tych elementów pozwoli na pewną i płynną jazdę w każdym możliwym terenie.
Podczas szkolenia jeden instruktor przypada jedynie na 7 osób, co gwarantuje płynny przebieg oraz dużą efektywność ćwiczeń, daje też możliwość ewentualnego podziału uczestników na dwie grupy (mniej i bardziej zaawansowaną).

Plan szkolenia

10:00 – Zbiórka w określonym przez nas miejscu, dobór sprzętu (dla osób wypożyczających rowery), przegląd techniczny rowerów uczestników
10:30 – Rozgrzewka
11:00 – Szkolenie obejmujące takie elementy jak:

  • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
  • Przypomnienie zagadnień ze szkolenia I stopnia.
  • Korygowanie pozycji atakującej podczas jazdy w terenie.
  • Wprowadzenie i ćwiczenia jazdy w zakrętach profilowanych.
  • Wprowadzenie i ćwiczenia związane ze skakaniem (manual, bunny hop).

14:30 – Zakończenie szkoleń