Obóz rowerowy dla kobiet w Kluszkowcach

 • 13-16.05.2021
  • Obóz dedykowany tylko dla kobiet!
  • -
   ok. 20 godzin szkoleń
  • -
   3 x nocleg + wyżywienie

  Obóz rowerowy dla kobiet w Kluszkowcach, Dla kobiet, bez względu na poziom zaawansowania!

  Dziewuchy na rowery! Nasz obóz rowerowy dla kobiet w Kluszkowcach został zaplanowany i przygotowany z myślą o kobietach i ich potrzebach. Nie liczcie jednak na taryfę ulgową! Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów MTBAcademy - Mistrzów Polski w Zjeździe, podróżników i budowniczych tras rowerowych. Na szkoleniach poznacie wszystkie tajniki rowerowego fachu, a trenerzy zadbają o to, by przekraczanie własnych granic odbywało się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze!


  Dla kogo?

  Obóz organizowany jest TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA KOBIET, więc jeśli chcesz rozwinąć swoje rowerowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, bez stresu, nerwów i nudnego gadania o sprzęcie, z którego słyną “enduro-eksperci”, to świetnie trafiłaś. My skupiamy się na konkretach. Chcemy by każda uczestniczka, opuściła obóz z nowymi umiejętnościami, olbrzymią dozą pewności siebie i rowerową zajawką na zupełnie nowym poziomie!

  • 3 x nocleg + wyżywienie w Hotelu pod Wulkanem
  • Kluszkowce
  • Od 1500 PLN

Nasz obóz rowerowy dla kobiet w Kluszkowcach to coś więcej niż nudne szkolenie rowerowe, na którym uczestnicy zasypywani są nudną teorią i wykonują kilka ćwiczeń praktycznych. Na zajęciach chcemy pokazać wam naszą rowerową pasję, która od paru dobrych lat stała się naszym sposobem na życie. Nauczymy was myśleć, mówić, patrzeć, a przede wszystkim jeździć jak na rowerzystę(tkę) przystało. Udowodnimy wam, że nawet bardzo wymagający teren da się pokonać z uśmiechem na twarzy i pokażemy jak dobrze (i bezpiecznie) bawić się na rowerze!

Zajęcia prowadzone będą w małych grupach, a riderki dopasowane zostaną zgodnie z poziomem zaawansowania. Dzięki temu każdą uczestniczkę możemy potraktować indywidualnie i w pełni skupić się na jej progresie!

 

PLAN ZAJĘĆ

 

CZWARTEK 

Weryfikacja umiejętności – podział na grupy zaawansowania

13:00 – Przyjęcie gości, sprawdzenie sprzętu, dobór rowerów z wypożyczalni

14:00-18:00 – Szkolenie moduł 1

19:00 – Obiadokolacja dla wszystkich

 20:00 – Wideo analiza + spotkanie integracyjne

 

PIĄTEK

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 2

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 3

18:00 – Kolacja 

20:00 – Ognisko + integracja

 

SOBOTA

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-13:00 – Szkolenie moduł 4

13:00 – Przerwa obiadowa

14:00-17:00 – Szkolenie moduł 5

18:00 – Kolacja

20:00 – Wideo analiza + kino rowerowe

 

NIEDZIELA

8:00 – Śniadanie

09:00 – Zbiórka, wydawanie sprzętu, przygotowanie do szkolenia

10:00-12:30 – Szkolenie moduł 6

12:30 – Lunch

13:30-16:00 – Szkolenie moduł 7

16:30 – Zakończenie obozu

Poniżej kilka głównych punktów, z których składają się zajęcia w Bike Parku:

 • Zajęcia akrobatyczne, na których nauczymy się bezpiecznie upadać, i przygotujemy nasze ciało do zajęć w terenie
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 • Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania slalomu i wykonywania nowatorskich ćwiczeń 
 • „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy
 • Prawidłowe skręcanie i hamowanie
 • Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach
 • Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)

 

DODATKOWE ATRAKCJE 

 

Od kilku lat obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój kobiecego środowiska rowerowego w Polsce. Nieskromnie dodamy, że mamy w tym temacie niemałe zasługi. Szkolenia TYLKO  dla kobiet, na których dziewczyny bezpiecznie przekraczają swoją strefę komfortu organizujemy już od 4, a każde z nich okazało się olbrzymim sukcesem. Nasze szkolenie odbędzie się w Bikeparku w Kluszkowcach, gdzie poza profesjonalną bazą szkoleniową kursantki będą mogły korzystać z komfortowego Hotelu, Sauny i wielu innych atrakcji. Poza kilkunastoma godzinami szkoleń, planujemy wieczorne integracje, wideo-analizy, a nawet klimatyczne, rowerowe kino.

 

 

ZAJĘCIA „POZA ROWEROWE”

 

Przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dzięki którym uczestnicy mimo ciężkich treningów będą wypoczęci i głodni jazdy na rowerze. 

Sprawdźcie co dla was mamy:

 • ogniska 
 • konkursy
 • slackline
 • kino plenerowe

…i wiele innych 🙂

LOKALIZACJA OBOZU ROWEROWEGO 

Nasze obozy odbywają się w niezwykłym miejscu. Wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach, to bez dwóch zdań jedna z najpiękniejszych lokalizacji w Polsce. Niesamowity widok na Tatry i jezioro Czorsztyńskie robi wrażenie na każdym turyście który pojawia się w Kluszkowcach. Dookoła rozciąga się dolina Dunajca wzdłuż której poprowadzono jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w kraju – Velo Dunajec  

Kluszkowce to jedna z najbardziej kultowych miejscówek rowerowych w Polsce. Od prawie dekady, w ośrodku Czorsztyn Ski, w którym będziemy się szkolić, organizowany jest największy w kraju festiwal rowerowy Joy Ride, na który co roku przyjeżdżają tysiące rowerzystów z całej Polski. 

 

BIKE PARK

Joy Ride Bike Park Kluszkowce (poznaj szczegóły bikeparku), czyli rowerowy plac zabaw nad Jeziorem Czorsztyńskim, to siedziba naszych szkoleń. Niesamowity widok na tatry oraz niezwykły klimat towarzyszący “jeździe po wulkanie” sprawia, że miejsce jest bardzo atrakcyjne i przyciąga rowerzystów z Polski i zagranicy. Co więcej regularny shaping i przygotowywanie tras sprawia, że jest to doskonałe miejsce zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. 

Do naszej dyspozycji mamy 4 trasy:

 1. Downhill – Pucharówka

Długość: 1030m

Poziom trudności: Zaawansowany (kolor czerwony)

 1. Trasa Downhill – typowa techniczna trasa zjazdowa. Zakręty, skocznie, rockgardeny i korzenie. Trasa jest szybka i momentami stroma. Jest odpowiednia dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, ale każdy ciężki technicznie element posiada łatwiejszy objazd. Płynny przejazd trasą trwa mniej więcej 2-3 minuty. Co roku na trasie organizowane są zawody zjazdowe.

Eng. Downhill – typical downhill trail. A lot of rokcs, roots and technical obstacles. Definetelly not for beginners. We have some chicken lines, but the track is steep, and difficult. Smooth run will take 2/3 minutes!

 1. Aline

Długość: 1150m

 1. A-Line – skrót od Air Line, czyli jak sama nazwa wskazuje trasa, w której jak najwięcej czasu mamy spędzić w powietrzu. Trasa posiada różnego rodzaju skocznie i dropy. Przeznaczona jest dla osób średnio zaawansowanych lub zaawansowanych, ale została zbudowana tak, by amatorzy również mogli się na niej świetnie bawić. Trasa składa się z kilkunastu skoczni i dropów. Najdłuższe skocznie mają do 10 metrów długości, a najwyższy drop ma 4 metry wysokości.  A – Line jest jedną z tras szkoleniowych, więc jeśli chcecie nauczyć się latać – wpadajcie do nas!

Eng. A-Line – typical jumping trail. On this track we have, small and big tables, step downs, and wooden drops. No matter if you are pro rider or amateur you will find something for yourself. Some jumps are big, but if you don’t have enought speed, you will just land safe on the landing! Biggest jumps are about 10 meters long, and highest drops 3-4 meters tall.

 1. Green Line

Długość: 1400m

Poziom trudności: Łatwy

 1. Green Line – trasa, od której nie zależnie od posiadanych umiejętności powinniście rozpocząć wizytę w Bikeparku. Doskonała na rozgrzewkę, pełna zakrętów, muld, i mini skoczni. Osoby zaawansowane, jadące szybciej znajdą wybicia i transfery, na których dobrze się pobawią. Amatorzy i nowicjusze, bez strachu pokonają całą trasę ucząc się przy tym jak pokonywać poszczególne elementy. Green lina wykorzystujemy również na szkoleniach prowadzonych przez instruktorów specialized MTBAcademy ( www.mtbacademy.pl ) . Jest to idealne miejsce, do pracy nad techniką i rozpoczęcia swojej przygody z kolarstwem grawitacyjnym.

Eng. Green Line – easy trail for everyone. If you are pro rider it will be perfect for warm up, you will find some small gaps and a lot of different turns – pure fun. If you want to start your adventure with mountainbiking – this trail is for you. We teach people how to ride properly on green line, so if you want to know how to ride fast and safe, just call us!

 1. Freeride Single Track

Długość: 1100m

 1. Techniczna trasa Freeride/enduro – najtrudniejsza pod względem technicznym trasa w Bikeparku. Stroma, ciasna, usiana korzeniami i kamieniami, przeznaczona dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Eng. Technical Freeride/Enduro trail – the name is everything you should know about it. It is steep, rocky, and very technical trail. It’s not as fast as downhill, but you need to have some serious skills to deal with it! Only for semi-pro and pro riders!

Bikepark, w którym będziemy wspólnie doskonalić rowerowe umiejętności zlokalizowany jest tuż nad “Hotelem pod Wulkanem”. To bardzo przyjazne i komfortowe miejsce, w którym można zrelaksować się i miło spędzić czas z rowerowymi znajomymi. Kuchnia serwuje świetne jedzenie (również w wersji wegańskiej i wegetariańskiej), a przestronne, klimatyczne pokoje są stworzone z myślą o odpoczynku po ciężkim dniu spędzonym w terenie. 

Oprócz wygodnych pokoi w hotelu znajduje się strefa relaksu składające się z:

 • sauny suchej
 • sauny mokrej
 • jacuzzi
 • groty solnej

CENA:

 • 1500 PLN

CENA ZAWIERA

 • ok. 20 godzin szkolenia (ok. 5 h dziennie) z instruktorami Specialized MTB Academy
 • 3 x nocleg w hotelu „Pod Wulkanem”
 • 3 x śniadanie w formie szwedzkiego stołu w hotelu „Pod Wulkanem”
 • 1 x obiadokolacja
 • 3 x obiad
 • 2 x kolacja
 • karnety na wyciąg w Bike Parku
 • kino plenerowe
 • night ride dla chętnych
 • konkursy z nagrodami

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu przyjazdu.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 48 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty, jeżeli poniżej 48 godzin to nie mamy obowiązku zwrotu należności za szkolenie. W celu otrzymania faktury VAT przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpisanie danych do faktury.

RZECZY NIEZBĘDNE:

 • Kask rowerowy*
 • Rower typu enduro lub downhill*

*Dla osób nie posiadających własnego sprzętu przygotowaliśmy możliwość wypożyczenie rowerów Kellys oraz ochraniaczy FOX. Szczegóły >>tutaj<<

 

Rzeczy rekomendowane:

 • Ochraniacze na łokcie i kolana
 • Okulary lub gogle
 • Mały plecak
 • Bieliznę termiczną
 • Klapki do sauny
 • Ubranie sportowe
 • Obuwie sportowe
 • Odzież przeciwdeszczową
 • Rękawiczki rowerowe

ZapisyOnline

*minimalna liczba uczesników jaka jest wymagana do organizacji szkolenia to 6 osób.

Videorelacja
GaleriaZdjęć