BIKE CAMP OBÓZY ROWEROWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W KLUSZKOWCACH LUB SZCZYRKU

 • 25.07-15.08.2021
  • 3 turnusy obozu do wyboru
  • -
   36 godzin szkoleń
  • -
   Zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe

  BIKE CAMP OBÓZY ROWEROWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W KLUSZKOWCACH LUB SZCZYRKU, (Dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat)

  Obóz rowerowy Bike Camp to zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe, wykwalifikowana kadra opiekuńcza, prawie 40 godzin zajęć na rowerze oraz mnóstwo dodatkowych zajęć i atrakcji. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swoje freeride’owe umiejętności, nauczyć się skakać, zjeżdżać, czy rozpocząć swoją grawitacyjną przygodę - BIKE CAMP to strzał w dziesiątkę!


  Dla kogo?

  Obóz rowerowy Bike Camp został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower i to zjazdowy! Na Bike camp zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli już jeździcie to świetnie, jeśli nie - spokojna głowa, właśnie po to jesteśmy!

  Dysponujemy czterma terminami obozu do wyboru:

  Kluszkowce
  25.07 - 01.08.2021 - Bike Camp Turnus I
  01.08 - 08.08.2021 - Bike Camp Turnus II
  08.08 - 15.08.2021 - Bike Camp Turnus III

  Szczyrk
  22.08-29.08.2021 - Bike Camp Turnus IV

  Pytania związane z zapisami i zakwaterowaniem prosimy kierować do biura Kayo Travel:
  Tel. +48 722 030 233
  E-mail: biuro@kayotravel.pl

  Kwestie zajęć rowerowych, ich przebiegu i wypożyczeń sprzętu ustalamy z nami, czyli MTB Academy:
  Tel. +48 602 631 252
  E-mail: biuro@mtbacademy.pl

  • 7 x nocleg + wyżywienie w pensjonacie Szarotka
  • Kluszkowce
  • Od 2399

Dysponujemy czterema terminami obozu:

Kluszkowce

25.07 – 01.08.2021 – Bike Camp Turnus I(kliknij tutaj)
01.08 – 08.08.2021 – Bike Camp Turnus II(kliknij tutaj)
08.08 – 15.08.2021 – Bike Camp Turnus III(kliknij tutaj)

Szczyrk

22.08-29.08.2021 – Bike Camp Turnus IV(kliknij tutaj)

 

PROGRAM ZAJĘĆ OBOZU ROWEROWEGO BIKE CAMP 2021

 

Nasi nowi riderzy zdecydowaną większość czasu spędzają na rowerach! Każdego dnia obozowicze będą uczestniczyć w dwóch blokach treningowych pod okiem doświadczonych instruktorów ze Specialized MTB  Academy. Chcecie trenować z MISTRZAMI POLSKI w zjeździe? W takim razie zapraszamy na obóz rowerowy BIKE CAMP! 

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, których członkowie dopasowanie są zgodnie z poziomem zaawansowania! Dzięki temu każdego uczestnika możemy potraktować indywidualnie i w pełni skupić się na jego progresie!

Poniżej kilka głównych punktów, z których składają się zajęcia w Bike Parku:

 • Zajęcia akrobatyczne, na których nauczymy się bezpiecznie upadać, i przygotujemy nasze ciało do zajęć w terenie
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 • Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania slalomu i wykonywania nowatorskich ćwiczeń 
 • „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy
 • Prawidłowe skręcanie i hamowanie
 • Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach
 • Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)
Bike Camp Obóz rowerowy to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży!

Obóz rowerowy Bike Camp to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży!

 

OBÓZ ROWEROWY BIKE CAMP – DODATKOWE ATRAKCJE 

 

Obóz rowerowy Bike Camp uczy, bawi i wychowuje. To coś więcej niż sportowa kolonia. To prawdziwa szKOŁA ŻYCIA! Na naszych zajęciach staramy się stworzyć dla uczestników bezpieczną, przyjacielską atmosferę, która umożliwi im pokonywanie własnych trudności, pomoże nawiązać nowe znajomości i rozwinąć swoje umiejętności. 

Dbamy również o to, by każdy czuł, że może liczyć zarówno na instruktorów, jak i opiekunów. Traktujemy każdego uczestnika indywidualnie i budujemy relację w oparciu o wzajemne zaufanie. Pilnujemy, by mimo bardzo napiętego grafika, każdy uczestnik obozu był wypoczęty. Miksujemy różne aktywności i kontrolujemy poziom energii regularnie rozmawiając z dzieciakami. 

Poza rozwijaniem rowerowych umiejętności staramy się budować sportową świadomość i zaszczepić miłość do współzawodnictwa na zasadach Fair Play. Zwiedzamy również region i zwracamy uwagę na piękno Polski, a przede wszystkim piękno Polskich gór. 

 

ZAJĘCIA „POZA ROWEROWE”

Przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dzięki którym uczestnicy mimo ciężkich treningów będą wypoczęci i głodni jazdy na rowerze. Dodatkowo każdy obozowicz wróci do domu bogatszy o wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, serwisu roweru, budowy tras, a nawet kilka gadżetów. (w tym również wykonaną własnoręcznie rowerową koszulkę) 

 Sprawdźcie co dla was mamy: 

      – Pump Track Łącko,

      – Rafting (Sromowce – Szczawnica), 

      – Aqua Park Bania w Białce,

      – Video analiza, 

      – Koszulki Tie Dye, 

      – Frisbee, piłka nożna, ping pong, i inne zajęcia sportowe,

      – Stretching po zajęciach,  

      – Zajęcia z serwisu sprzętu rowerowego

      – Zajęcia z  budowy BEZPIECZNYCH tras rowerowych,

      – Szkolenia z pierwszej pomocy – licencjonowani ratownicy GOPR,

      – Szkolenie z obsługi kamer sportowych.

Instruktor i uczestnicy na obozie rowerowym BIKE CAMP

Na naszym obozie rowerowym łączymy elementy teoretyczne z praktycznymi zajęciami!

Relację fotograficzne z poprzednich edycji obozu znajdą Państwo pod tym linkiem.

LOKALIZACJA OBOZU ROWEROWEGO 

Nasze obozy odbywają się w niezwykłym miejscu. Wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach, to bez dwóch zdań jedna z najpiękniejszych lokalizacji w Polsce. Niesamowity widok na Tatry i jezioro Czorsztyńskie robi wrażenie na każdym turyście który pojawia się w Kluszkowcach. Dookoła rozciąga się dolina Dunajca wzdłuż której poprowadzono jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w kraju – Velo Dunajec  

Kluszkowce to jedna z najbardziej kultowych miejscówek rowerowych w Polsce. Od prawie dekady, w ośrodku Czorsztyn Ski, w którym będziemy się szkolić, organizowany jest największy w kraju festiwal rowerowy Joy Ride, na który co roku przyjeżdżają tysiące rowerzystów z całej Polski. 

BIKE PARK

Joy Ride Bike Park Kluszkowce (poznaj szczegóły bikeparku), czyli rowerowy plac zabaw nad Jeziorem Czorsztyńskim, to siedziba naszych szkoleń. Niesamowity widok na tatry oraz niezwykły klimat towarzyszący “jeździe po wulkanie” sprawia, że miejsce jest bardzo atrakcyjne i przyciąga rowerzystów z Polski i zagranicy. Co więcej regularny shaping i przygotowywanie tras sprawia, że jest to doskonałe miejsce zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. 

Do naszej dyspozycji mamy 4 trasy:

 1. Downhill – Pucharówka

Długość: 1030m

Poziom trudności: Zaawansowany (kolor czerwony)

 1. Trasa Downhill – typowa techniczna trasa zjazdowa. Zakręty, skocznie, rockgardeny i korzenie. Trasa jest szybka i momentami stroma. Jest odpowiednia dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, ale każdy ciężki technicznie element posiada łatwiejszy objazd. Płynny przejazd trasą trwa mniej więcej 2-3 minuty. Co roku na trasie organizowane są zawody zjazdowe.

Eng. Downhill – typical downhill trail. A lot of rokcs, roots and technical obstacles. Definetelly not for beginners. We have some chicken lines, but the track is steep, and difficult. Smooth run will take 2/3 minutes!

       2. Aline

Długość: 1150m

       2. A-Line – skrót od Air Line, czyli jak sama nazwa wskazuje trasa, w której jak najwięcej czasu mamy spędzić w powietrzu. Trasa posiada różnego rodzaju skocznie i dropy. Przeznaczona jest dla osób średnio zaawansowanych lub zaawansowanych, ale została zbudowana tak, by amatorzy również mogli się na niej świetnie bawić. Trasa składa się z kilkunastu skoczni i dropów. Najdłuższe skocznie mają do 10 metrów długości, a najwyższy drop ma 4 metry wysokości.  A – Line jest jedną z tras szkoleniowych, więc jeśli chcecie nauczyć się latać – wpadajcie do nas!

Eng. A-Line – typical jumping trail. On this track we have, small and big tables, step downs, and wooden drops. No matter if you are pro rider or amateur you will find something for yourself. Some jumps are big, but if you don’t have enought speed, you will just land safe on the landing! Biggest jumps are about 10 meters long, and highest drops 3-4 meters tall.

        3. Green Line

Długość: 1400m

Poziom trudności: Łatwy

        3. Green Line – trasa, od której nie zależnie od posiadanych umiejętności powinniście rozpocząć wizytę w Bikeparku. Doskonała na rozgrzewkę, pełna zakrętów, muld, i mini skoczni. Osoby zaawansowane, jadące szybciej znajdą wybicia i transfery, na których dobrze się pobawią. Amatorzy i nowicjusze, bez strachu pokonają całą trasę ucząc się przy tym jak pokonywać poszczególne elementy. Green lina wykorzystujemy również na szkoleniach prowadzonych przez instruktorów specialized MTBAcademy ( www.mtbacademy.pl ) . Jest to idealne miejsce, do pracy nad techniką i rozpoczęcia swojej przygody z kolarstwem grawitacyjnym.

Eng. Green Line – easy trail for everyone. If you are pro rider it will be perfect for warm up, you will find some small gaps and a lot of different turns – pure fun. If you want to start your adventure with mountainbiking – this trail is for you. We teach people how to ride properly on green line, so if you want to know how to ride fast and safe, just call us!

 1. Freeride Single Track

Długość: 1100m

      4. Techniczna trasa Freeride/enduro – najtrudniejsza pod względem technicznym trasa w Bikeparku. Stroma, ciasna, usiana korzeniami i kamieniami, przeznaczona dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Eng. Technical Freeride/Enduro trail – the name is everything you should know about it. It is steep, rocky, and very technical trail. It’s not as fast as downhill, but you need to have some serious skills to deal with it! Only for semi-pro and pro riders!

 ZAKWATEROWANIE

Pensjonat szarotka – (strona ośrodka), to pewna i sprawdzona lokalizacja. Z ośrodkiem współpracujemy już parę dobrych lat i jesteśmy przekonani, że jest w nim wszystko, co niezbędne do stworzenia uczestnikom bezpiecznej przestrzeni do rozwoju. Każdy pokój wyposażony jest w pełen węzeł sanitarny, radio, TV i oczywiście bezprzewodowy dostęp do internetu. Pokoje są schludne i przestronne. Uczestnicy obozu podzieleni są w pokoje 2,3 i 4 osobowe. 

WYŻYWIENIE

Wyżywienie składa się z 4 posiłków – śniadanie, obiad, deser i kolacja.

Jedzenie serwowane na stołówce przygotowywane jest z myślą o aktywnym, obozowym trybie życia. Posiłki zawsze są świeże i zbilansowane, zgodnie z zasadami piramidy żywienia. Ośrodek jest w stanie zapewnić posiłki również dla wegetarian

 

CENA

2399 PLN

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w pensjonacie Szarotka,
 • wyżywienie (4 posiłki dziennie),
 • całodobową opiekę pedagogiczną,
 • zajęcia MTB,
 • program BIKECAMP 21,
 • wideoanalize szkoleń oraz zajęcia teoretyczne,
 • zawody podsumowujące zdobyte umiejętności,
 • gadżety obozowe,
 • transporty do Bike Parku, na Pump Track i dojazd na atrakcje dodatkowe,
 • ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • stałą opiekę ratownika medycznego podczas zajęć rowerowych.

CENA NIE ZAWIERA

 • wypożyczenia roweru enduro/downhill
 • wypożyczenia pełnego zestawu ochraniaczy
 • transportu,
 • karnetu na wyciągi +300 PLN,
 • kaucji zwrotnej za pokój +50 PLN,
 • posiłków tranzytowych.

DOKUMENTY

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest posiadanie podpisanych dokumentów:

 • Karta obozowa uczestnika,
 • Oświadczenie dotyczące  zagrożeń wynikających z jazdy na rowerze MTB.
 • Oświadczenie – zgoda na leczenie
 • Legitymacja szkolna

Obozowe dokumenty zostaną przesłane zaraz po rejestracji na obóz.

 

SPRZĘT SPORTOWY

 • sprawny rower górski z przednim lub dwoma amortyzatorami oraz dwoma hamulcami,
 • ochraniacze (kolana, piszczele, łokcie), mile widziana zbroja – ochraniacz kręgosłupa, klatki piersiowej i braków,
 • kask rowerowy, najlepiej typu Full Face (zabudowany kask ze szczęką) + gogle,
 • rękawiczki rowerowe pełne – z długimi palcami,
 • odzież przeciwdeszczowa,
 • sugerujemy odzież termiczną,
 • komplet części dedykowanych do własnego roweru – hak przerzutki, dętki, klocki hamulcowe itp.

 

ODZIEŻ

 • obuwie –  2 pary, najlepiej  z cholewką zakrywającą kostkę
 • dużą ilość t-shirt’ów
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • czapkę z daszkiem
 • długie spodnie
 • krótkie spodenki
 • bluzy
 • bieliznę + skarpetki
 • pidżamę
 • kąpielówki
 • czepek na basen
 • klapki

 

ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ

 • ręcznik
 • płyn do kąpieli
 • szampon
 • pasta do zębów
 • szczotka do zębów
 • szczotka do włosów
 • krem z filtrem
 • pomadka do ust

 

PIENIĄDZE

 • kieszonkowe na drobne wydatki
 • 50 pln, kaucja zwrotna na ewentualne zniszczenia w domkach (pobierana w dniu przyjazdu, a oddawana ostatniego dnia obozu)

ZapisyOnline

Zapisy na obóz są już dostępne na stronie obozu - https://www.bike-camp.pl . Zapraszamy!

Videorelacja
GaleriaZdjęć